شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸

زیرساخت‌های دانشگاه‌ها ایمن نیست/ برای جلوگیری از تکرار حوادث چه باید کرد؟

خبر حادثه

حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران که منجر به مرگ ۱۰ دانشجو و مصدومیت ۲۷ تن شد، واکنش برخی انجمن‌های دانشجویی دانشگاه‌های یاسوج را برانگیخت.

حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران که منجر به مرگ ۱۰ دانشجو و مصدومیت ۲۷ تن شد، واکنش برخی انجمن‌های دانشجویی دانشگاه‌های یاسوج را برانگیخت.

به گزارش مفدا یاسوج، تعدادی از تشکل‌های دانشجویی خواهان رسیدگی جدی به پرونده حادثه دلخراش اتوبوس حامل دانشجو و مجازات عاملان این حادثه شدند.

ایمن‌سازی و نوسازی زیرساخت دانشگاه‌ها ضروری است

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشتتند: حادثه غم انگیز واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران موجب تأثر و ناراحتی فراوان دانشجویان شده است.

دکتر جمشید محمدی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های این دانشجویان، این رویداد را به جامعه دانشگاهی تسلیت گفت ، و اضافه نمود هر دستگاهی به واسطه منابع مختلف، با مجموعه‌ای از خطرات مواجه است، ضروریست  به نحو مناسبی مدیریت شوند و از وقوع حوادث ناشی از آنها جلوگیری گردد.

وی تاکید کرد: متاسفانه هر ساله درایران تعداد زیادی از افراد در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند و یا یا بر اثر تصادف دچار معلولیت های جسمی می شوند، برای پیشگیری از تکرار وقوع این گونه حوادث، باید اهتمامی جدی برای ایمن‌سازی و نوسازی زیرساخت‌ دانشگاه‌های کشور صورت گیرد.

معاون فرهنگی دانشجویی تصریح کرد: دلایلی از جمله  کیفیت نا مناسب وسیله های نقلیه، استاندارد نبودن تمام جاده های ارتباطی و خطاهای انسانی  از مهمترین علل وقوع تصادف می باشد، رعایت اصول ایمنی انسان ها را از خطراتی که سلامتی و زندگی شان  را تهدید می کند نجات خواهد داد.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خواهان بررسی وبرخورد قانونی  فوری  نسبت به حادثه دلخراش اتوبوس حامل دانشجویی شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.