یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

کارگاه آموزشی« پیشگیری از مصرف مواد در محیط‌های دانشجویی» در وزارت بهداشت برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی باموضوع« پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان»

کارگاه آموزشی با موضوع « پیشگیری از مصرف مواد در محیط های دانشجویی» با حضور کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره و سلامت روان مناطق یک، دو و ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح فردا دوشنبه ۱۰ دی‌ماه در وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، کارگاه آموزشی تحت عنوان پیشگیری از مصرف مواد در محیط‌های دانشجویی صبح روز دوشنبه ۱۰ دی ماه  با حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت و همچنین کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره و سلامت مناطق یک، دو و ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین شماری از دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله کاشان، جیرفت، بم، ایرانشهر، گناباد و جهرم در وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

این کارگاه که در نوبت صبح روز دوشنبه برگزار می‌شود، زیر نظر استاد دکتر هومن نارنجی‌ها، عضو هیات علمی دانشگاه و درمانگر اعتیاد با هدف ارتقای آگاهی بیشتر کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان برپا خواهد شد.

این برنامه آموزشی در راستای طرح تقسیم ملی کار شورای اجتماعی وزارت بهداشت جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محیط‌های دانشجویی اجرا می‌شود و در این کارگاه دکتر نارنجی‌ها در خصوص مفاهیم پایه، علل گرایش به مصرف مواد، عوامل محافظت کننده و خطر و همچنین پروتکل درمان مصرف مواد، به ایراد سخن خواهد پرداخت و در قالب این کارگاه آموزشی، نکات آموزنده‌ای به حاضرین ارایه خواهد شد.

این کارگاه آموزشی با میزبانی اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در ستاد وزارت بهداشت برگزار خواهد شد و در نوبت عصر نیز در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشست کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره مناطق مذکور برگزار خواهد شد که در قالب این نشست، دکتر محمد نوری دبیر ادارات مشاوره و سلامت روان منطقه ده دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ارایه گزارش عملکرد از فعالیت‌های اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه‌های تحت پوشش این منطقه خواهد کرد.

همچنین در روز سه‌شنبه ۱۱ دی ماه‏، کارگاه آموزشی با موضوعی متفاوت و نشست دبیران مناطق مذکور، در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت پیگیری خواهد شد.
 

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.