دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

کارگاه آموزشی« پیشگیری از مصرف مواد در جمعیت دانشجویی» در وزارت بهداشت برگزار شد

کارگاه آموزشی« پیشگیری از مصرف مواد در جمعیت دانشجویی» در وزارت بهداشت برگزار شد

کارگاه آموزشی با موضوع « پیشگیری از مصرف مواد در جمعیت دانشجویی» با حضور کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره و سلامت روان مناطق یک، دو و ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح امروز دوشنبه ۱۰ دی‌ماه در وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، کارگاه آموزشی تحت عنوان « پیشگیری از مصرف مواد در محیط‌های دانشجویی» صبح امروز دوشنبه ۱۰ دی ماه  با حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت و همچنین کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره و سلامت مناطق یک، دو و ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین شماری از دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله کاشان، جیرفت، بم، ایرانشهر، گناباد و جهرم در وزارت بهداشت برگزار شد.

این کارگاه که در نوبت صبح امروز در بلوک C وزارت بهداشت برگزار  شد ، زیر نظر استاد دکتر هومان نارنجی‌ها، عضو هیات علمی دانشگاه و درمانگر اعتیاد با هدف ارتقای آگاهی بیشتر کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان برپا شد.

این برنامه آموزشی در راستای طرح تقسیم ملی کار شورای اجتماعی وزارت بهداشت جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محیط‌های دانشجویی اجرا شد و در این کارگاه دکتر هومان نارنجی‌ها در خصوص مفاهیم پایه، علل گرایش به مصرف مواد، عوامل محافظت کننده و خطر و همچنین پروتکل درمان مصرف مواد، به ایراد سخن پرداخت و در قالب این کارگاه آموزشی، نکات آموزنده‌ای به حاضرین ارایه شد.

این کارگاه آموزشی به میزبانی اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد و در قالب این نشست، دکتر نارنجی‌ها، در خصوص پیشگیری از مصرف مواد و همچنین آشنایی با انواع مواد و نیز تاثیرات روانی، اجتماعی و فرهنگی که می‌تواند مواد روی افراد بگذارد، سخنانی بیان کرد.

در این کارگاه آموزشی، دکتر هومان نارنجی‌ها، همچنین به مسائل بایولوژیکال،  سایکولوژیکال، مسائل زیستی، اجتماعی، روانی، فرهنگی و معنوی که تاثیرگذار هستند و باعث می‌شود که فرد به سمت سوء مصرف مواد برود، سخنانی ارایه کرد.

مدرس این کارگاه، همچنین در خصوص راهکارهای درمان سیگار، درمان مصرف شیشه، درمان انواع وابستگی‌ها به مواد مخدر  توضیحاتی ارایه کرد و در عین حال رؤسای ادارات مشاوره و سلامت دانشگاه‌ها در خصوص کیس‌هایی که مشکلاتی در این زمینه دارند، صحبت‌هایی ارایه کردند و راهکارهای مناسب برای رفع این مشکلات از سوی مدرس این کارگاه بیان شد.

نشست کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره مناطق یک، دو و ۱۰ برگزار شد

همچنین در نوبت عصر امروز، نشست کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره مناطق یک، دو و ۱۰ در سالن اجتماعات معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد که در قالب این نشست، دکتر محمد نوری دبیر ادارات مشاوره و سلامت روان منطقه ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ارایه گزارش عملکرد از فعالیت‌های اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه‌های تحت پوشش این منطقه پرداخت.

فردا سه‌شنبه ۱۱ دی ماه نیز کارگاه آموزشی با موضوع مواد مخدر زیر نظر دکتر فرهودیان پژوهشگر، عضو هیات علمی و درمانگر اعتیاد در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و در حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

دکتر فرهودیان در این کارگاه آموزشی در خصوص انواع مواد مخدر، چالش‌ها،  ارایه راهکارهای لازم جهت پیشگیری از مصرف مواد مخدر در  جمیعت نوجوانان و جوانان صحبت خواهند کرد.

در حاشیه برگزاری این کارگاه‌ آموزشی ، رؤسای ادارات مشاوره مناطق مذکور، به ارایه گزارش عملکرد از فعالیت‌های ادارات مشاوره دانشگاه‌های تحت پوشش خود می‌پردازند و در عین حال چالش‌ها و مشکلات منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات از سوی ستاد وزارتخانه و همچنین از طریق تبادل افکار و تجربه، ارایه می‌شود.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.