دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

فردا با حضور کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره مناطق یک، دو و ۱۰

کارگاه آموزشی با موضوع «مواد مخدر» در وزارت بهداشت برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی باموضوع« پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان»

کارگاه آموزشی با موضوع «مواد مخدر» فردا سه‌شنبه ۱۱ دی‌ماه، با حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت و جمعی از رؤسا وکارشناسان ادارات مشاوره مناطق یک، دو و ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، این کارگاه آموزشی با محوریت و موضوع مواد مخدر زیر نظر دکتر فرهودیان پژوهشگر، عضو هیات علمی و درمانگر اعتیاد در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و در حضور  رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

دکتر فرهودیان در این کارگاه آموزشی در خصوص انواع مواد مخدر، چالش‌ها،  ارایه راهکارهای لازم جهت پیشگیری از مصرف مواد مخدر در  جمیعت نوجوانان و جوانان صحبت خواهند کرد.

در حاشیه برگزاری این کارگاه‌ آموزشی ، رؤسای ادارات مشاوره مناطق مذکور، به ارایه گزارش عملکرد از فعالیت‌های ادارات مشاوره دانشگاه‌های تحت پوشش خود می‌پردازند و در عین حال چالش‌ها و مشکلات منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات از سوی ستاد وزارتخانه و همچنین از طریق تبادل افکار و تجربه، ارایه می‌شود.

همچنین امروز دوشنبه ۱۰ دی ماه، کارگاه آموزشی تحت عنوان « پیشگیری از مصرف مواد در محیط‌های دانشجویی» با حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت و همچنین کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره و سلامت مناطق یک، دو و ۱۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین شماری از دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله کاشان، جیرفت، بم، ایرانشهر، گناباد و جهرم در وزارت بهداشت برگزار شد.

این کارگاه که در نوبت صبح امروز در بلوک C وزارت بهداشت برگزار  شد ، زیر نظر استاد دکتر هومان نارنجی‌ها، عضو هیات علمی دانشگاه و درمانگر اعتیاد با هدف ارتقای آگاهی بیشتر کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان برپا شد.

این برنامه آموزشی در راستای طرح تقسیم ملی کار شورای اجتماعی وزارت بهداشت جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محیط‌های دانشجویی اجرا شد و در این کارگاه دکتر هومان نارنجی‌ها در خصوص مفاهیم پایه، علل گرایش به مصرف مواد، عوامل محافظت کننده و خطر و همچنین پروتکل درمان مصرف مواد، به ایراد سخن پرداخت و در قالب این کارگاه آموزشی، نکات آموزنده‌ای به حاضرین ارایه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.