چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷

کارگاه مهارت های صحیح مطالعه در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه اداره مشاوره فسا

مدرس کارگاه: برای رسیدن به موفقیت در زمینه تحصیلی و مطالعه بایستی ابتدا آغاز درستی از مطالعه داشته باشیم. نظم و ترتیب و برنامه ریزی ازهمان ابتدا می تواند کمک قابل شایانی در موفقیت فردی باشد.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه مهارت های صحیح مطالعه به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان برگزار شد.

خانم بهاره اسماعیل زاده مدرس کارگاه و کارشناس اداره مشاوره ضمن اشاره به اهمیت مهارت های مطالعه ادامه داد: گاهی درس خواندن و مطالعه، برای دانشجویان فرایندی خسته کننده می شود.  این موضوع ممکن است تا ترم های نهایی دانشجو را همراهی کند. درس خواندن و مطالعه اگر فرایندی لذت بخش نباشد، خیلی زود انگیزه دانشجو را کور می کند. یکی از دلایلی که مطالعه برای دانشجویان این چنین می شود، روش های نادرست مطالعه است که آن ها به کار می گیرند.

اسماعیل زاده در ادامه بیان داشت: با تغییر روش درس خواندن و به کار گرفتن مطالعه اصولی نه تنها درس خواندن لذت بخش می شود بلکه فواید دیگری مثل صرفه جویی در وقت، افزایش میزان یادگیری، ثبت اطلاعات در حافظه بلند مدت و همچنین تسهیل در به یادآوری اطلاعات را شامل می شود.

مدرس کارگاه در ادامه خاطر نشان کرد: برای رسیدن به موفقیت در زمینه تحصیلی و مطالعه بایستی ابتدا آغاز درستی از مطالعه داشته باشیم. نظم و ترتیب و برنامه ریزی ازهمان ابتدا می تواند کمک قابل شایانی در موفقیت فردی باشد. به دنبال آن داشتن ورزش روزانه، خواب کافی، تغذیه مناسب و مفید و حفظ آرامش همگی ذهن را جهت پویایی بیشتر آماده می سازند.

وی در ادامه به روش مطالعه ی پس خبا، تکنیک های افزایش توجه وتمرکز و همچنین تغذیه در زمان درس خواندن اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.