چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷

کارگاه آموزشی راه های مقابله با اعتیاد به همت اداره مشاوره در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه اداره مشاوره فسا

مدرس کارگاه، ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه بیان داشت: اعتیاد عبارت است از اینکه فرد به یک کار یکنواخت روی آورد و آن را مرتب و از روی عادت انجام دهد. بعضی از کارها از روی عادت و پشت سرهم به وجود می آید که آن را اعتیاد می گویند. مثلاً سیگار کشیدن یک عادت است و یک اعتیاد.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه آموزشی راه‌های مقابله با اعتیاد ویژه ی دانشجویان  به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

در این کارگاه خانم بهاره اسماعیل زاده کارشناس اداره مشاوره مدرس کارگاه، ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه بیان داشت: اعتیاد عبارت است از اینکه فرد به یک کار یکنواخت روی آورد و آن را مرتب و از روی عادت انجام دهد. بعضی از کارها از روی عادت و پشت سرهم به وجود می آید که آن را اعتیاد می گویند. مثلاً سیگار کشیدن یک عادت است و یک اعتیاد.

اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: اعتیاد انواع گوناگونی دارد که بدترین آن اعتیاد به مواد مخدر است. چرا که این مواد یک حالت خاص را در انسان به وجود می آورد که باید این حالت و عادت مرتباً تکرار گردد.

وی ادامه داد: معتادان مخدر، گاهی به جایی می رسند که هر ماده ای را برای رسیدن به حالت تدخین استفاده می کنند، از قورباغه گرفته تا فضولات، دانه آرکا، قات جویدنی، نفس شیطان و...این مواد مخدر عجیب و خطرناک گاهی مصرف کنندگانش را تبدیل به زامبی هایی می کند که هیچ کنترلی روی حرکات و رفتارشان ندارند و بسیار خطرناک می شوند.

اسماعیل زاده در انتهای کارگاه تاکید کرد: فرد معتاد مشکل عقلی و فکری پیدا می کند. دائماً به فکر تهیه مواد مخدر است و او را از جامعه جدا می کند و برای خودش زندگی به دور از اجتماع را به وجود می آورد و خودش را نابود می سازد. در پدیده اعتیاد نیز معتادین دچار نوعی اختلال روانی مانند اختلال شخصیت، افسردگی، اختلال اضطراب و یا اسکیزوفرنی می باشند و عده ای از معتادان برای کاهش رنج روانی به اعتیاد پناه می برند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.