چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶

دارنده رتبه سوم در بخش دانشجویی المپیاد کشوری علوم اعصاب پایه و بالینی تاکید کرد:

لزوم توجه بیشتر مسئولین دانشگاه علوم پزشکی همدان به فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان

صباحی- همدان

«محمد مهدی صباحی» دارنده رتبه سوم در بخش دانشجویی المپیاد کشوری علوم اعصاب پایه و بالینی گفت: باید توجه مسئولین دانشگاه به کارها و فعالیت‌های دانشجویی بیشتر باشد؛ دانشگاه ما از نظر مباحث و موضوعات پژوهشی دانشگاهی قوی شناخته نمی‌شود و نیازمند سرمایه گذاری بیشتری در این حوزه هستیم.

«محمد مهدی صباحی» دانشجوی ورودی ۹۳ رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان و دارنده رتبه سوم در بخش دانشجویی المیپاد کشوری علوم اعصاب پایه و بالینی در گفتگو با مفدا همدان اظهار داشت: این مسابقات اولین دوره المپیاد علوم اعصاب پایه و بالینی بود که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و طی دو مرحله برگزار شد.

وی در ادامه افزود: بعد از برگزاری مرحله اول آزمون مجموعا تعداد ۳۰ نفر از دانشجویان Ph.D، دستیاران تخصصی (رزیدنت) و نیز دانشجویان پزشکی و داروسازی از سراسر کشور برای حضور در مرحله دوم انتخاب شدند و از این تعداد سه رتبه اول Ph.D و دستیارها در یک دسته بندی و سه نفر اول دانشجویان پزشکی و داروسازی در دسته بندی دیگری معرفی شدند.

صباحی همچنین با اشاره به اینکه به نفرات اول این دو دسته گرنت پژوهشی اهدا شد، اضافه کرد: مرحله دوم این المپیاد نیز ۲۱ آذرماه سال جاری در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد که در این المپیاد «امیر اشرف گنجویی» از دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان رتبه اول، «سیاوش رحیمی» از دانشگاه علوم پزشکی مازندران رتبه دوم را به خود اختصاص دادند و خوشبختانه من نیز موفق به کسب رتبه سوم برای دانشگاه علوم پزشکی همدان شدم.

وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه ها در حیطه علوم اعصاب سرمایه گذاری های خوبی را دارند یادآور شد: ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی همدان مرکز تحقیقات فیزیولوژی اعصاب داریم که مرکز بسیار خوب و فعالی است و  با توجه به علاقه ای که در حوزه علوم اعصاب داشتم از ترم یک علاوه بر فعالیت در این مرکز به مطالعه مقالات مرتبط با این موضوع پرداختم و تا کنون فعالیت هایی پژوهشی در این حوزه نیز داشته ام.

این دانشجوی رشته پزشکی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: اگر دانشجویان رشته های پزشکی و داروسازی از همان ترم های نخستین ورود به دانشگاه با حیطه علوم اعصاب آشنا شوند و در این زمینه فعالیت کنند بدون شک برای ایشان مفید خواهد بود.

وی حمایت های مالی از طرح های تحقیقاتی را بسیار مهم و قابل توجه دانست و بیان داشت: انتظار داریم حمایت های مالی از  طرح های تحقیقاتی دانشجویی در دانشگاه بیشتر شود چرا که امروز تهیه یک طرح خوب و مناسب هزینه های بسیار بیشتری از بودجه های فعلی طلب می کند و این موضوع باعث شده تا میزان ارائه طرح های خوب به کمترین حد خود برسد.

دارنده رتبه سوم در بخش دانشجویی المیپاد کشوری علوم اعصاب پایه و بالینی در پایان با اشاره به اینکه باید توجه مسئولین دانشگاه به کارها و فعالیت های دانشجویی بیش از پیش باشد تاکید کرد: دانشگاه ما از نظر مباحث و موضوعات پژوهشی دانشگاهی قوی شناخته نمی‌شود و به حتم نیازمند سرمایه گذاری بیشتری در این حوزه هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.