شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸

به همت جهادگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر کرمانشاه برگزار شد

1

دانشجویان بسیج دانشجویی و کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اردوی جهادی خود را این بار در حاشیه شهر کرمانشاه برگزار کردند.

به گزارش مفدا کرمانشاه ، دانشجویان بسیج دانشجویی و کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در قالب دو تیم متشکل از پزشکان و کارشناسان بهداشت، ۱۲ دی ماه با حضور در شهرک‌های حاشیه شهر به ۵۰۰ نفر از  مردم این مناطق خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دادند.

معاینه پزشکی، مشاوره مامایی، پایش فشار و قند خون، آموزش بهداشت و خود مراقبتی جهت پیشگیری از بیماری های شایع و معرفی علائم این بیماری ها از جمله اقداماتی است که در این اردوی یک روزه انجام شد و تعدادی از بیماران نیازمند خدمات تخصصی نیز به مراکز مربوطه ارجاع داده شدند.

بر اساس این گزارش، این اردو با هدف افزایش سطح آگاهی و پیشگیری از بروز بیماری ها در مناطق محروم ، کاهش مصرف بی رویه دارو ، آموزش بهداشت ، مامایی و عوارض دارویی صورت گرفت.

گفتنی است، در حاشیه این اردوی جهادی ضمن پایش و ارائه آموزش های بهداشتی از جمله بهداشت فردی، دهان و دندان و خود مراقبتی در مدارس این مناطق، پک‌های فرهنگی نیز میان کودکان توزیع شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.