یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸

مردم خدمات طب سنتی را از متخصصین و مراکز مورد تایید وزارت بهداشت دریافت کنند

سلامتکده طب سنتی

معاون طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به اهمیت سلامت مردم و به منظور پیشگیری از رواج غیر علمی و غیر قانونی خدماتی که تحت عنوان طب سنتی از سوی افراد و یا موسسات فاقد مجوز و فاقد صلاحیت ارایه می گردد، از مردم درخواست کرد: برای دریافت خدمات طب سنتی به پزشکان و مراکز دارای مجوز و مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه نمایند.

به گزارش مفدا فسا به نقل از وب دا، دکترمحمدهاشم هاشم پور معاون طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی فسا، به حضور یکی از شاگردان آقای عباس تبریزیان در شهرستان فسا اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به دنبال شکایت های مردمی و دستور وزارت بهداشت و با هماهنگی قضایی، دفاتر و شعبه های وابسته به آقای تبریزیان و شاگردان وی در شهر مشهد پلمپ گردید و همه فعالیت های این گروه غیرقانونی اعلام شد و این افراد در شهرستان ها دنبال سودجویی می باشند.

وی افزود: برخی افراد سود جو و فرصت طلب تحت عناوینی همچون طب سنتی و طب اسلامی با بدیهی ترین مسائل پزشکی مانند واکسن و پیوند اعضا مخالفت می‌کنند که با این کار آنها، برخی از مردم جان و مال خویش را از دست داده‌اند. همچنین این افراد با وعده های واهی و حرف های دروغین، بیشتر دام خود را برای کسانی که بیماری های صعب العلاج دارند پهن کرده‌اند و با منع بیماران از مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی آن‌ها را مجبور به استفاده از شیوه‌های درمانی نادرست و بدون مستندات علمی ترغیب می‌کنند.

متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی فسا از مردم خواست: در صورت علاقه مندی به طب سنتی و برای استفاده از خدمات آن و همچنین در جهت حفظ سلامت خود و خویشاوندان، فقط به مراکز مجاز مورد تایید وزارت بهداشت و پزشکان دارای تحصیلات تخصصی و یا دوره دیده تایید شده طب سنتی مراجعه نمایند.

دکترهاشم پور با بیان اینکه تک تک افراد در مورد سلامت خود و جامعه وظایفی به عهده دارند بر ارتقای سواد سلامت جامعه با آگاهی بخشی و همکاری تاکید کرد و افزود: شهروندان گرامی در صورت مشاهده مواردی از قبیل درمان طب سنتی، طب اسلامی، زالو، حجامت و امثال آنها توسط افراد غیر پزشک و یا در مکانهای غیردرمانی از طریق تماس با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت یا شماره تلفن ۰۷۱۵۳۳۱۴۶۶۳ واحد پاسخگویی و رسیدگی به شکایات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی فسا ما را در حفظ و ارتقای سلامت جامعه یاری نمایند.

همشهریان عزیز در صورت تمایل می توانند خدمات طب سنتی را در سلامتکده طب سنتی بیمارستان دکترشریعتی فسا و از متخصصین طب ایرانی دریافت نمایند. در این سلامتکده خدمات مختلف شامل: ویزیت متخصص طب ایرانی، فروش داروهای گیاهی، انجام اعمال یداوی (ماساژ، حجامت، فصد، زالو و ...) و آموزش سبک زندگی سالم به مراجعین ارایه می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.