یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹

مرکز قرآن و عترت

ضوابط بخش معارف قرآنی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت اعلام شد

قرآنی

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضوابط بخش معارف قرآنی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت را اعلام کرد.

به گزارش مفدا، آزمون مرحله دانشگاهی بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در روز دوشنبه ۲۹ بهمن ماه در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۲ صبح به طور همزمان و سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود. طراحی و ارسال سوالات از سوی دبیرخانه دائم جشنواره صورت می گیرد و سؤالات به صورت تستی وتشریحی می‌باشد، تعداد سوالات در مرحله دانشگاهی در بخش تستی ۵۰ سوال و در بخش تشریحی ۲ سوال خواهد بود و در مرحله سراسری تعداد سوالات در بخش تستی۵۰ سؤال و در بخش تشریحی ۴ سؤال است.هر سؤال تستی ۳ نمره داشته و به ازاء هر سه پاسخ نادرست، یک پاسخ درست حذف خواهد شد.

در هر رشته حد نصاب لازم جهت راهیابی به مرحله سراسری کسب نمره حداقل ۱۲۰ از ۱۵۰ نمره سوالات تستی خواهد بود. اولویت در رتبه بندی متسابقین با توجه به سوالات تستی است و در صورت به تساوی رسیدن امتیاز دو یا  بیشاز دو نفر از شرکت کنندگان در هر رشته، سوالات تشریحی تصحیح خواهد شد. ضمناً چنانچه پس از تصحیح سؤالات تشریحی باز هم امتیازات دو یا بیش از دو نفر از شرکت کنندگان یکسان باشد، تعیین رتبه برتر پس از اخذ آزمون کتبی مجدد و یا شفاهی صورت می‌پذیرد.

سهمیه هر دانشگاه در هر رشته جهت معرفی به مرحله سراسری در بخش کارکنان و دانشجویان به ازاء هر ۵۰نفر ثبت نام کننده در آزمون یک نفر و در بخش اساتید به ازاء هر ۵ نفر ثبت نام کننده در آزمون یک نفر مشروط به کسب حد نصاب مربوطه است. آزمون مرحله سراسری در روز سه شنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۸ راس ساعت ۱۱ صبح بطور همزمان و منطقه‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.درباره مطالب پیش بینی نشده در این آیین نامه، تصمیم گیری دبیرخانه دائم جشنواره، با رعایت اصول حاکم بر آیین نامه، نافذ است.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

فایل منابع بخش کتبی  را از لینکهای زیر دریافت کنید.

آشنایی با احادیث اهل بیت

احکام پزشکی

پرسمان قرآنی

ترجمه وتفسیر قرآن

آشنایی با سیره معصومین

آشنایی با نهج البلاغه

مفاهیم صحیفه سجادیه

آشنایی با سیره معصومین

حفظ موضوعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.