چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸

لزوم بسیج ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی قم برای برگزاری جشنواره قرآن و عترت

دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره قران

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم صبح روز سه شنبه ۱۸ دی ماه در نشست دبیرخانه استانی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت بر لزوم بسیج ظرفیت‌های دانشگاه برای برگزاری این جشنواره تاکید کردند.

به گزارش مفدا قم، نخستین نشست اعضای دبیرخانه استانی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن شهید احدی ستاد دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

در این نشست معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه معاونت‌های فرهنگی مسئولیت برگزاری جشنواره قرآن و عترت را در دانشگاه‌های علوم پزشکی برعهده دارند، اظهار کرد: دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه می‌توانند در این جشنواره حضور پر رنگ‌تری نسبت به سال گذشته داشته باشند.

دکتر سیامک محبی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی قم برای شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره عنوان کرد: باید به دنبال فعال‌سازی این ظرفیت‌ها در قالب بخش‌های مختلف جشنواره باشیم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه امروز بشریت در نهایت انحطاط سیاسی، فکری و اعتقادی است، تصریح کرد: امروز در دنیا چیزی به نام اخلاق و فرهنگ اصیل وجود ندارد و یکی از عوامل مهم پیدایش این آسیب فاصله گرفتن از قرآن و عترت است، ما نیز در کشورهای اسلامی به دنبال زنده نگه داشتن دین هستیم اما از مسیرهایی غیر از قرآن و عترت استفاده کردیم.

حجت‌الاسلام والمسلین سید محمد طاهری فاصله گرفتن از قرآن و عترت را عامل اصلی مشکلات فعلی کشور دانست و مطرح کرد: در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی راهی به جز تمسک به قرآن کریم نداریم؛ یکی از مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی دشمن، ترویج معارف قرآن کریم در منازل است.

وی با بیان اینکه ما در عرصه توجه به قرآن و عترت در زندگی‌های خود کوتاهی کرده‌ایم، عنوان کرد: افرادی به دنبال ترویج معارف قرآنی هستند در مرحله نخست باید در زندگی خود معارف قرآنی را جاری کنند.

طاهری بر لزوم اختصاص امتیازهای ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان برای شرکت در جشنوراه قرآن و عترت تاکید کرد و ادامه داد: برنامه‌های مختلف در دانشگاه باید دارای پیوست قرآنی باشد تا بتوانیم فرهنگ قرآن را در میان دانشجویان و کارکنان ترویج دهیم.

گفتنی است، جمعی از مدیران و اعضا هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در نشست اعضای دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قم حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.