چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲

برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویان کشور در دانشگاه علوم پزشکی قم تجلیل شدند

تجلیل از برگزیدگان المپیاد علمی قم

برگزیدگان نهمین و دهمین المپیاد علمی دانشجویان کشور طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان در دانشگاه علوم پزشکی قم مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش مفدا قم، مراسم تقدیر از برگزیدگان نهمین و دهمین المپیاد علمی دانشجویان کشور با حضور جمعی از مسئولان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم در سالن جلسات ساختمان معاونت پژوهشی این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر وفایی منش رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشجویان برتر برای افزایش مشارکت دانشجویان دیگر در عرصه‌های علمی و پژوهشی تاکید کرد و گفت: حضور گسترده‌تر دانشجویان در عرصه‌های علمی و پژوهشی می‌تواند خروجی‌های دانشگاه را ارتقا دهد.

همچنین دکتر عادلی معاون آموزشی و پروهشی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن تقدیر از زحمات دکتر سیامک محبی در دوران ریاست مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه و آرزوی موفقیت بیشتر برای وفایی‌منش رئیس فعلی این مرکز مطرح کرد:‌ سرمایه‌گذاری در مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی قم می‌تواند موجب ارتقا بخش‌های مختلف دانشگاه شود.‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی عنوان کرد: با شروع طرح تحول سلامت در سطح کشور رسالتی بر دوش دانشگاه‌های علوم پزشکی گذاشته و در حوزه درمان و بهداشت گام‌های قابل توجهی برداشته شد که در استان قم نیز با توجه به کمبودهای گذشته استان با مشکلات بیشتری روبرو بودیم اما در نهایت توانستیم به نتایج مورد نظر برسیم.

دکترابوالفضل ایرانی‌خواه با تاکید بر اینکه پرداختن به مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از اولویت‌های اصلی و رسالت‌های مهم این دانشگاه است، تصریح کرد: با توجه به درگیری‌های مختلف در حوزه‌های درمانی و بهداشتی در حوزه آموزش نتوانسته‌ایم به شیوه مطلوب به رسالت‌های خود عمل کنیم به همین علت در دو سال یک رویکرد متفاوتی را در حوزه آموزش دنبال کرده‌ایم.

وی از جایگاه جهانی قم و حوزه‌های علمیه یاد کرد و ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا توجه وزارت بهداشت را به قم جلب کنیم و اتفاقات جدیدی را در این استان رقم بزنیم و امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی قم با ظرفیت‌های فعلی خود به عنوان دانشگاه تیپ دو شناخته شود و اکنون نیز به این سمت درحال حرکت هستیم.

در پایان این مراسم معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه در نهمین و دهمین المیپاد علمی دانشجویان رتبه‌های قابل تقدیری را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی قم‌ امسال در حوزه استفاده از فضای مجازی گام‌های مطلوبی برداشته است.

دکتر سیامک محبی بر لزوم تدوین آیین‌نامه دانشجویان پیشرو به منظور ارائه نظام هماهنگ جوایز تاکید کرد و گفت: تجلیل از دانشجویان برتر در عرصه‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی باید در قالب آیین‌نامه مشخصی دنبال شود.

گفتنی است، در دوره‌های نهم و دهم المپیاد علمی دانشجویان صدیقه مولایی در رشته تفکر علمی در علوم پایه مدال نقره، امیر حسین نادری در رشته آموزش پزشکی مدال برنز، سروش شریفی‌مقدم در رشته فلسفه پزشکی مدال نقره، سمیه زهلی در رشته آموزش پزشکی دیپلم افتخار، فاطمه محمدی در رشته آموزش پزشکی دیپلم افتخار، علیرصا ثقفی در رشته مدیریت نظام سلامت دیپلم افتخار و امیرحسین نادری در رشته آموزش پزشکی دیپلم افتخار را کسب کردند و در این نشست مورد تجلیل قرار گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.