چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

توسط کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

دوره آموزش تئوری و عملی کمک‌های اولیه و آشنایی با مخاطرات برگزار شد

دوره آموزش هلال احمر

در دوره آموزش تئوری و عملی کمک های اولیه و آشنایی با مخاطرات، کارکنانو سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با انواع حریق، راه‌های پیش‌گیری و نحوه مقابله با آن، کمک های اولیه، CPR، انواع حمل مصدوم و ...آشنا شدند.

به گزارش مفدا زاهدان، کارگاه سه روزه آموزش تئوری و عملی کمک‌های اولیه و آشنایی با مخاطرات، توسط "کانون دانشجویی هلال احمر" دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

به گفته "فریماه قاراباقیها" دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با برگزاری این دوره سه روزه، کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و پیش‌گیری از حوادث غیرمترقبه با انواع حریق، راه‌های پیش‌گیری و نحوه مقابله با آن، کمک‌های اولیه، CPR، آتل بندی، پانسمان و بانداژ، انواع حمل مصدوم، آشنایی با تجهیزات امداد و نجات، تهیه نقشه مخاطرات منزل، پناه گیری، تعیین نقاط امن، خروج اضطراری و ... آشنا شده و به صورت تئوری و عملی فرا گرفتند.

ارتقاء مهارت‌های امدادی در زمان وقوع آتش‌سوزی و سایر مخاطرات و نیز واکنش به موقع در شرایط اضطراری از مهم‌ترین اهداف برگزاری این دوره آموزشی برای کارکنان می‌باشد.
 
لازم بذکر است، سه شنبه ۱۸ دی ماه، اخرین روز از کارگاه، کارکنان ابتدا با روش حمل مصدوم با برانکارد، سپس خاموش‌کننده‌های اطفاء حریق و انواع آتش‌ها و آمادگی در برابر مخاطرات توسط اساتید مجرب هلال احمر به صورت تئوری آشنا و سپس به صورت عملی به خاموش و مهار کردن آتش پرداختند.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به استقبال پرشور کارکنان دانشگاه از این دوره آموزشی ۲۲ ساعته کمک های اولیه و طرح خادم، اهمیت برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی و مخاطرات به عنوان یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مسایل مورد توجه در محیط های جمعی، بر رعایت مسایل ایمنی در هر شرایط به عنوان امری واجب تأکید کرد و خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت های خود و نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همکاری مستمر با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعیت هلال احمر، تمام سعی و تلاش خود را برای ارتقای مهارت ها و کسب آمادگی همه کارکنان و دانشجویان این دانشگاه در برابر حوادث و اتفاقات احتمالی به کار گرفته و در برگزاری دوره های مختلف آموزشی در این راستا تلاش خواهیم کرد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.