چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲

با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد؛

نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

تشکیل کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در راستای ارائه طرح های خلاقانه و کاربردی امری ضرری است

در نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر که در راستای ارائه طرح های خلاقانه و کاربردی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم تشکیل شد، بر ضرورت امر آموزش در کنار پیشگیری تأکید شد.

به گزارش مفدا جهرم ، کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر با حضور "دکتر حجت" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم و رئیس کمیته، "جواد قاسمی" مدیر اداره مشاوره و دبیرکمیته ، "دکتر مهدی عبدالهی فرد" مدیر دانشجویی، مدیر تعالی فرهنگی، مدیر اداره تربیت بدنی و کارشناسان اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی این دانشگاه در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دبیر کمیته سوء مصرف مواد با اشاره به اهمیت و لزوم ارائه طرح های خلاقانه و کاربردی در زمینه پیشگیری از اعتیاد عنوان داشت: تشکیل این کمیته جهت تبادل تفکر و مشارکت تمامی اعضا، گامی بلند در راستای ارتقاء سطح کیفی آموزش دانشجویان در خصوص مخاطرات اعتیاد است.

وی عنوان داشت : سوء مصرف مواد یکی از مشکلات بزرگ در جوامع گوناگون است که علاوه بر مشکلات جسمی باعث مشکلات مخرب روحی و روانی برای فرد، خانواده و جامعه می شود.

قاسمی همچنین با عنوان اینکه قشر دانشجو به علت تأثیر زیاد گروه همسالان و کنجکاوی و همچنین حس استقلال ودوری از خانواده، در معرض خطر بیشتری قرار دارند اظهار کرد : این مسئله خود باعث بر هم زدن بهداشت روانی و روحی دانشجویان وتأثیر مستقیم بر وضعیت زندگی وعلی الخصوص وضعیت آموزش و ارتباط آنان بین سایر دانشجویان می شود.

رئیس کمیته سوء مصرف مواد در ادامه سخنان وی افزود:  پیشگیری از سوء مصرف در دانشجویان نیازمند ایده های خلاقانه و نو است تا قشر جوان و دانشجو را جذب کند و بارش فکری این کمیته که متشکل از مدیران و کارشناسان مجموعه فرهنگی و دانشجویی است می تواند کمک بسزایی در اجرایی کردن این ایده ها داشته باشد.

در این کمیته به پیشنهاد معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم و رئیس کمیته سوء مصرف مواد مخدر تصمیم گرفته شد همایش بزرگ «نه به اعتیاد» در این دانشگاه برگزار شود.

دکتر حجت همچنین خاطرنشان کرد: از اسفند ماه ۹۷ این همایش با محوریت پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.