چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱

دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت :

اردوهای جهادی سلامت همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب افزایش می یابد

اردوهای جهادی

بیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیش از ۹۷۰ اردوی جهادی کشوری در یک سال و نیم اخیر در عرصه سلامت برگزار شد و همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب این فعالیت ها به بیش از دو برابر تا پایان سالجاری افزایش می یابد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد تاج فرد، گفت: ستاد فعالیت های جهادی دانشگاهیان در کشور تشکیل شده و در یک سال و نیم فعالیت آن ،مشارکت گسترده در زمینه های مختلف سلامت به همت دانشجویان، پزشکان، کارکنان و استادان تخصصی و فوق تخصصی اردوهای جهادی چشمگیر است.

وی افزود: نیاز مناطق محروم به خدمات سلامت و شرایط منطقه های محروم و دور از دسترس کشور برای بهره گیری از این خدمات ایجاب می کند که نیروهای متخصص در قالب اردوهای جهادی، با ارائه خدمات رایگان سلامت، به این مناطق اعزام شوند.
وی گفت: درسال گذشته ۸۰ کلینیک دندانپزشکی رایگان در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم اعزام شدند که امسال نیز با افزایش دامنه خدمات سلامت این اردوها تداوم دارد.
دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت تمرکز بر فعالیت های جهادی در ایام دهه مبارک فجر با رویکرد گسترش سلامت در مناطق محروم را اولویت این ستاد عنوان کرد و افزود: از سال های دهه ۱۳۸۰ ، بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی اقدامات جهادی در خدمت به مردم نیازمند داشته اند و این خدمات اینک در قالب اردوهای جهادی سازماندهی شده است.
تاج فرد گفت: آیین ‌نامه فعالیت ستاد جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت از اسفند ماه سال ۹۵ ابلاغ شد و تا به امروز ۴۷ کانون مستقل فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشکیل شده است.

به گفته وی اردوهای جهادی با بهره گیری از ظرفیت علمی ۲۰۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تقویت می شود.
دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت افزود: باید بتوانیم از ظرفیت خیرین نیز در اجرای فعالیت‌های جهادی بهره‌مند شویم و در فعالیت‌های جهادی تمام اعضای ستاد با یکدیگر همکاری و همراهی مناسبی برای اجرای برنامه‌ها داشته باشند.

اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رئیس ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت در مدرسه نابینایان و کم بینایان شوریده شیرازی، به همت دانشجویان، کارکنان و استادان این برگزار شد و دانش آموزان در زمینه های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه، توانبخشی، کاردرمانی، گفتار درمانی، تخصص های داخلی و اطفال خدمات دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، ۱۰ پزشک دانشگاه علوم پزشکی شیراز دراین برنامه بیش از ۱۴۰ نفر از دانش آموزان مدرسه شوریده شیرازی را که این مکان ویژه کودکان نابینا و کم بینا است معاینه کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.