چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶

طی مراسمی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/گزارش تصویری

طی مراسمی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، "دکتر اکرم فرهادی" به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه معرفی و از مهندس محمد مهدی محمدی معاون پیشین دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش مفدا بوشهر، طی مراسمی عصر سه شنبه ۱۸ دی ماه با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و معاون این نهاد، مسوول ستاد اقامه نماز، جمعی از معاونین، مدیران، اساتید، کارشناسان، کارکنان و نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ "دکتر اکرم فرهادی" به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی معرفی و از مهندس محمد مهدی محمدی  معاون پیشین دانشگاه تجلیل شد.

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر در این مراسم گفت: مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی، مجموعه ای پرچالش و بدون پیش بینی می باشد و طبق معادلات رایج کار نمی کند. چرا که با دانشجو سرو کار دارد و دانشجو به خاطر مطالبه گر بودن و چند وجهی بودن غیر قابل پیشبینی است.

حجت الاسلام دشتی در ادامه افزود: جایگاه این معاونت یک جایگاه تربیتی و پرورشی است و به دلیل پیچیدگی هایی که دارد فردی را برای مدیریت می طلبد، که دارای پتانسیل و انرژی بالایی باشد. هر کس در این مقام قرار می گیرد باید نیروی زیادی در راستای محقق کردن اهداف تربیتی و پرورشی آن، ‌ داشته باشد. دانشجویانی که در نهایت هر کدام سرمایه ای برای کشور محسوب می شوند. در واقع هویت این مجموعه هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به خدمات شایسته مهندس محمد مهدی محمدی بیان داشت:‌ دانشجویان فارغ التحصیل شده این دانشگاه در هر رشته و عرصه های مختلف ورزشی، ‌قرآنی، ‌هنر و ... با توجه به بازخوردهایی که گرفته ایم، خوب عمل کرده اند. این خود نشان دهنده این است که کیفیت آموزش و تربیت نیروی انسانی ما وضعیت خوبی دارد.  تلاش‌های مهندس محمدی در استفاده بسیار از ظرفیت‌های موجود و ایجاد فضایی مناسب به منظور بهبود وضعیت دانشجویان در دانشگاه شایسته تقدیر است.

دکتر سعید کشمیری در ادامه گفت: سرمایه اصلی ما نیروهای انسانی این دانشگاه هستند. معاونت دانشجویی و فرهنگی نیز در این راستا، یعنی پرورش دانشجویانی درسخوان، مسوولیت پذیر و متعهد گام بر می دارد.

وی افزود: مهندس محمدی و تیم همراهش پرونده قابل قبولی در این مدت داشتند و دانشجویان زیادی در جشنواره ها و مسابقات کشوری شرکت کرده و مقام های خوبی کسب کردند. در زمینه بهبود و ارتقاء کیفیت تغذیه دانشجویان حرکت های مثبت زیادی مثل صنعتی شدن آشپزخانه انجام شد. همچنین خوابگاه ها نیز اغلب ساماندهی و تجهیز شدند، تشکل ها، کانون ها، نشریات دانشجویی در زمان ایشان توسعه یافته و وضعیت مطلوبی کسب کردند.

کشمیری خاطرنشان کرد: همه این تلاش‌ها قابل تقدیر است و من از شما و همه کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی تشکر می کنم.

در ادامه این مراسم مهندس محمد مهدی محمدی معاون پیشین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فرهنگ بعنوان بزرگترین یاور برای تسلط بر دشواری های موجود و به معنای جستجوی کمال از طریق فرا گرفتن بهترین اندیشه هاست. بهترین اندیشه ها نیز کلام وحی است. فرهنگ پادزهر آشفتگی های حاصل از صنعتی شدن جوامع است. یکی از مظاهر فرهنگ را می توان کتاب دانست و اگر فرهنگ خواندن کتاب ترویج یابد بازدارنده خیلی از آسیب های رایج در جامعه است.

وی در ادامه از عملکرد خود گزارشی ارایه داد و از همه کارشناسان و مدیران فرهنگی و دانشجویی قدردانی کرد، سپس مهناز بارونی مسوول کمیته انضباطی بعنوان  نماینده کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی از خدمات شایسته مهندس محمدی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه نمایندگان تشکل های دانشجویی نیز از زحمات مهندس محمدی، تشکر و قدردانی کردند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نبود چند هفته‌ای معاون دانشجویی و فرهنگی و پایین آمدن کیفیت غذا اشاره و در ادامه تاکید کرد: دستاوردهای دانشجویان نباید بصورت یک امر تزیینی برای دانشگاه باشد و دانشجویان موفق در عرصه های مختلف نیاز به توجه و حمایت دارند و از معاون جدید خواست که مانند معاون پیشین حامی دانشجویان باشد.

سپس دکتر اکرم فرهادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت:‌ امیدوارم بتوانم در کنار همه همکاران در مجموعه معاونت دانشجویی و فرهنگی همچنان به مانند مدیریت قبل که تلاش های شبانه روزی بسیاری داشتند، ‌ موثر واقع شوم. این مجموعه حساس ترین نهاد در دانشگاه می‌باشد چرا که هم مقوله فرهنگ و هم مسائل دانشجویان از قبیل سلامت روان، ‌ امور رفاهی و صنفی و ... را دنبال می کند. برای به اجرا در آمدن اهداف متعالی این نهاد، به همراهی و حمایت همه مسوولان و همکاران در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مهمتر از آن همراهی همه دانشجویان این دانشگاه، ‌ بطور کامل نیازمندم.

وی همچنین با اشاره به درخواست دانشجویان در مورد حمایت از دانشجویان گفت:‌ باید بگویم که حدود یازده سال  دوران دانشجویی داشته ام و این نقش هنوز هم با من است. به همین دلیل این حس (یعنی دانشجو بودن) به من کمک خواهد کرد تا نیازهای متعدد دانشجویان را درک کنم و حس همدلی با آنها داشته باشم. تمام تلاشم را خواهم کرد که بر اساس تجربیات کاری که تا کنون داشته ام، ‌ فرایند کاری روشن و واضحی را در پیش گرفته که تمام ذینفعان در آن نقش داشته باشند.

در پایان مراسم لوح تقدیر و هدایایی از سوی ریاست دانشگاه و همکاران به رسم  یاد بود به مهندس محمد مهدی محمدی اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.