چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳

در نشست شورای صنفی با معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

تاکید بر ارائه راهکار جهت حل مشکلات اینترنت دانشجویان و همچنین مشکلات زیر ساختی خوابگاهی

جلسه

در نشست اعضای شورای صنفی با معاون توسعه دانشگاه پیرامون مشکلات اینترنت دانشجویان، مشکلات زیر ساختی خوابگاهی و ارائه راهکار جهت حل مشکلات بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش مفدا زاهدان، در جلسه ای که ظهر امروز در محل دفتر معاونت توسعه دانشگاه و با حضور دکتر شهنوازی معاون توسعه، دکتر انصاری مقدم معاون فرهنگی و امور دانشجویی، مهندس امین پور حسن مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه،نمایندگان شورای صنفی دانشجویان و کارشناس فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد؛ به بررسی مسائل و ارائه راهکار جهت حل مشکلات اینترنت  و هم چنین مشکلات زیر ساختی خوابگاهی پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه دکتر شهنوازی تمام هدف مجموعه دانشگاهی را تامین نیاز های دانشجویان تا حد مقدورات و منابع مالی و شرایط موجود دانست و با بیان پیگیری ها و حل مشکلات قبلی و حال حاضر، یکی از مهمترین مسئله های موجود را اینترنت دانشجویان عنوان کرد که با وجود صرف هزینه های صورت گرفته همچنان نارضایتی دانشجویان را در پی داشته که ریاست دانشگاه نیز پیگیر این موضوع هستند. همچنین ایشان با تاکید بر بررسی های کارشناسی عنوان کرد  باید پیگیر این موضوع باشیم که چرا با صرف هزینه های زیاد همچنان مشکل اینترنت دانشجویان پا برجاست.

در ادامه مهندس پورحسن  مشکل حجم اینترنت دانشجویان را محدودیت های موجود دانست و راجع به مقدار حجم در دسترس دانشگاه نیز بیان کرد که مجموعه خوابگاهی 16 لاین اینترنت دارد که هر لاین دارای 500 گیگابایت ترافیک می باشد و افزایش میزان حجم دانشجویان را ملزم به افزایش تعداد لاین های خریداری شده از مخابرات دانست.

همچنین مهندس پور حسن و کارشناس فناوری اطلاعات بخشی از مشکلات قطع و وصل دانشجویان را مربوط به عدم آگاهی کافی خود دانشجویان دانستند.

در انتهای این مبحث مقرر شد تا بر اساس استاندارد های اعلامی وزارتخانه  و دیگر دانشگاه های هم تیپ مشکل حجم اینترنت دانشجویان توسط مدیریت آمار و فناوری اطلاعات حل شود و اقدامات لازم در این خصوص انجام شود تا سرانه استاندارد میزان حجم اینترنت در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

در ادامه نیز پیرامون مشکلات خوابگاهی مخصوصا مشکلات عدیده سقف خوابگاه نرگس، خوابگاه فجر و سیستم سرمایشی خوابگاه ها نیز گفتگو  و همچنین پیشنهاد ایجاد اتاق سایت در مجتمع های خوابگاهی نیز مطرح شد تا بررسی های کارشناسی صورت گرفته و در دستور کار قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.