چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان :

براساس آموزههای دینی مسوولیت ها امانت هایی دردستان صاحبان مناصب هستند

حجت الاسلام دشتی

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گفت :‌ براساس آموزههای دینی مسوولیت ها امانت هایی دردستان صاحبان مناصب هستند که افراد در وهله اول باید شایستگی های لازم را داشته باشند.

به گزارش مفدا بوشهر، حجت الاسلام دشتی در مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی، مجموعه ای پرچالش و بدون پیش بینی می باشد و طبق معادلات رایج کار نمی کند. چرا که با دانشجو سرو کار دارد و دانشجو به خاطر مطالبه گر بودن و چند وجهی بودن غیر قابل پیشبینی است.

وی تصریح کرد: جایگاه این معاونت یک جایگاه تربیتی و پرورشی است و به دلیل پیچیدگی هایی که دارد فردی برای مدیریت می طلبد که دارای پتانسیل و انرژی بالایی باشد. هر کس که در این مقام قرار می گیرد در راستای محقق کردن اهداف تربیتی و پرورشی که در ابتدا ذکر شد نیروی زیادی باید داشته باشد. دانشجویانی که در نهایت هر کدام سرمایه ای برای کشور و تمدن بزرگ ایران  محسوب می شوند. در واقع هویت این مجموعه،‌ دانشجویان آن هستند.

مسوول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان درپایان افزود: شما مدیران و مسوولان دانشگاه خود در کسوت دانشجو پشت همین میزها و در همین خوابگاه ها که استاندارد هم نیستند حضور داشته اید، در تشکل ها،‌ نشریات دانشجویی فعالیت کرده اید،‌ اینک که ردای مدیریت و مسوولیت این مجموعه را بر تن دارید از شما می خواهم که ماهیت و جوهره دانشجو بودن را به یاد بیاورید و فراموش نکیند.

 وی خاطر نشان کرد: دانشجو جایگاه علمی و فرهنگی ویژه ای دارد که شاکله تربیتی آن اگر درست پی ریزی شود، می تواند فردی بسیار کارآمد و موثر برای اجتماع خود باشد. دانشجویان امانت هایی هستند که بدست ما سپرده شده اند و ما باید امانت دار خوبی باشیم.

حجت السلام دشتی در پایان افزود:‌ براساس آموزههای دینی مسوولیت ها امانت هایی هستند دردستان صاحبان مناصب که افراد در وهله اول باید شایستگی های لازم را داشته باشند هم واجد علم کافی نسبت به کار مد نظر داشته باشند وهم به محیطی که در آن فعالیت میکنند اشراف کامل داشته باشند و در ورای آنها تعهد و وجدان کاری باشند.

طی این مراسم دکتر اکرم فرهادی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی جدید معرفی و از مهندس محمد مهدی محمدی  معاون پیشین دانشگاه تجلیل شد.

انتهای پیام/ ۲۰۵۰- ط.ت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.