جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸

نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی با موضوع پدافند غیرعامل و تهدیدات زیستی برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

نشست هم اندیشی استادان ونخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با موضوع " پدافند غیرعامل و تهدیدات زیستی "، در سالن اجتماعات دکتر شاملو دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر "محمد کریمی نیا" مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل درنشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی که با حضور ریاست دانشگاه، مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، دبیر هم اندیشی استادان و دانشگاهی و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، بر نقش استادان دانشگاه در عرصه پدافند غیرعامل تاکید کرد.

وی افزود: پدافند غیرعامل، دفاع غیر نظامی کشور در برابر عواملی است که بدون سلاح موجب آسیب به سلامت، امنیت و آرامش کشور می شود و کشورهای مهاجم از تمام ظرفیت های مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی برای این اتفاق استفاده می کنند.

مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل گفت: تمام مراکز تحقیقاتی و اعضای هیات علمی که مغزافزار دفاع غیرنظامی کشور  هستند را باید فعال کنیم و  آگاه سازی، شناسایی ظرفیت های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی به ما کمک می کند  تا در ارتقای دفاع غیرنظامی کشور گام برداریم .

کریمی نیا در ادامه افزود: مراکز علمی و دانشگاهی کشور در زمینه سایبری پدافند غیرعامل عملکرد خوبی داشته اند  و سایر حوزه ها نیازمند تقویت بیشتری است و باید درصدد ارتقای آن باشیم.

مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  گفت:  برای ارتقای کشور نیاز است از مشارکت تمام ظرفیت های حوزه قانونگذاری، نظامی، نظارتی، علمی و ... بهره مند شویم و هم افزایی دستگاه ها و مشارکت بین بخشی در این عرصه الزامی است.

وی تصریح کرد: لازمه هر برنامه ای تصمیم سازی حوزه های قانونگذار است و هر برنامه که نیازمند بودجه، هماهنگی دستگاه ها و مشارکت بین بخشی است از قوانین و مقررات استثنا نیست که امیدواریم با توجه به قابلیت های حوزه پدافند غیرعامل، شاهد توسعه روابط و مشارکت بین بخشی در کشور باشیم و با برنامه ریزی مدون نتایج خوبی را به جامعه عرضه کنیم.

مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل در پایان گفت: سازمان پدافند غیر عامل از تعامل و همکاری با همه دانشگاه ها بویژه  دانشگاه های علوم پرشکی و مرتبط با سلامت استقبال می کند  و امیدواریم با مشارکت بین بخشی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با  سازمان پدافند غیر عامل شاهد جریانات خوبی در این عرصه باشیم.

تهیه خبر: گلرخ

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.