جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴

به مناسبت آغاز هفته کتاب

اهدای کتاب، اهدای دانایی

نمایشگاه کتاب

خواندن کتاب فرصتی مغتنم در زندگی است که بواسطه آن می‌توان راهکارهای رویارویی با مشکلات و دشواری‌های زندگی را یافت و در مقابل آنها کوتاه نیامد، بنابر این مطالعه «یار مهربان» دارای فواید زیادی است.

به گزارش مفدا؛ کتاب خواندن و مطالعه همواره به تفکر و اندیشه انسان کمک کرده تا جایی که محتوا و مطالب کتاب‌های مفید می‌تواند دریچه ای را به زندگی تاریک افرادی بگشاید که ناامیدی و افسردگی جزو لاینفک زندگی آنها بوده است.

کتابخوانی راه را در مقابل افراد برای بهبود زندگی آنها می‌گشاید، به‌طوری که اطلاعات جدید را به مغز وارد می‌کند که می‌تواند در زمان مناسب به کار آید.

حال اگر بتوان دیگران را هم در کسب معلومات و افزایش آگاهی‌ها که به وسیله کتاب خواندن عاید انسان می‌شود، سهیم کرد، گام بزرگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تشویق و ترغیب افراد به این عادت پسندیده برداشته‌ایم.

یکی از این فعالیت ها به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده است به این معنا که کتاب‌هایی که چند بار مطالعه شده و دیگر برای یک نفر جذابیت لازم ندارد را با اهدا و یا بوسیله مبادله در اختیار افرادی گذاشت که علاقه‌مند به کتاب و مطالعه و همواره تشنه مطالب آن هستند تا بتوانند روز به روز زندگی را در مسیر بهتر هدایت کنند.

اگر در کنار سایر وسایل، کتاب نیز به عنوان نیازی اساسی برای ارتقای سطح فرهنگ، به عنوان هدیه بین مردم رد و بدل شود، منافع بی‌شماری از این جهت عاید خود آنها و جامعه می‌شود.

با توجه به تأثیر آموزش در پیشرفت اجتماعی ـو فرهنگی کشور، ترویج فرهنگ مطالعه از ارزش‌های دینی و ملی به شمار می‌آید.

در روایات اسلامی، به اصل هدیه دادن، به منظور افزایش محبت، بسیار تأکید و سفارش شده است. به یقین اگر در کنار سایر وسایل، کتاب نیز به عنوان نیازی اساسی برای ارتقای سطح فرهنگ، به عنوان هدیه بین مردم رد و بدل شود، منافع بی‌شماری از این جهت عاید خود آنها و جامعه می‌شود.

کتاب، در همه فرهنگ‌ها یکی از اساسی‌ترین زمینه های انتقال دانش، آگاهی و تخصص است که می‌تواند جامعه را به سوی پیشرفت و ترقی در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رهنمون شود.

اگر خواستار رشد و پیشرفت جامعه در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و… هستیم، باید به مقوله کتاب و کتابخوانی اهمیت بسزایی بدهیم.

اهدای کتاب اهدای دانایی است و  کتابخانه‌های سراسر کشور بخصوص در هفته اهدای کتاب که از ۱۹ تا ۲۶ دی ماه برگزار خواهد شد آماده دریافت کتاب های اهدایی شهروندان  هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.