شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت روز پرستار

دکترایرانی خواه

پرستاران عاشقانی هستند که خستگی در وجودشان معنا ندارد و گرمی مهربانی و امید را در جان‌های خسته و فرسوده از درد و رنج بیماران تزریق می‌کنند و لبخند شورآفرین عشق به زندگی را بر لبان انسان‌ها جاری می‌سازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه ریاست دانشگاه علوم پزشکی قم در پیامی روز پرستار را به جامعه پرستاری کشور تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی
میلاد حضرت زینب کبری(س) به زیبایی به نام روز پرستار نام‌گذاری شده بانویی که اسوه صبر و پایداری، بودند و الگویی برای ایثار و فداکاری به‌تمامی مردان و زنان به شمار می‌روند.
پرستاران در کرانه‌های درد و رنج زندگی می‌کنند و برای روشن نگه‌داشتن نور حیات جامعه با تمام وجود تلاش کرده و از جان‌مایه می‌گذارند که این همان عشق و فداکاری پرستاران است که به‌عنوان نگهبانان سلامت، در سخت‌ترین شرایط به بیمار امید به زندگی می‌دهند.
پرستاران قشری از جامعه‌اند که گل‌واژه‌های مهربانی و ایثار در دستان مهربانشان شکفته می‌شود و آنگاه‌که بر بالین بیمار می‌آیند و دست نوازش گر خود را بر بیمار می‌کشند، زندگانی را به او هدیه خواهند داد.
پرستاران عاشقانی هستند که خستگی در وجودشان معنا ندارد و گرمی مهربانی و امید را در جان‌های خسته  و  فرسوده از درد و رنج  بیماران   تزریق  می‌کنند و لبخند شورآفرین  عشق   به   زندگی  را  بر لبان انسان‌ها جاری می‌سازند.
بدون تردید جامعه پرستاری با مشکلات فراوانی نیز دست‌وپنجه نرم می‌کند اما این مسائل هیچ تأثیری بر روح بلند و مهربان آن‌ها نداشت و از سوی دیگر نیز مسئولان به‌هیچ‌عنوان در رفع این مشکلات نباید کوتاهی داشته باشند.
این‌جانب ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار به همه پرستاران جامعه به‌ویژه پرستاران استان قم، برای آن‌ها بهروزی و سعادت را آرزومندم.
دکتر ابوالفضل ایرانی خواه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.