شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت روز پرستار :

قابلیت کمک به انسان های دردمند از مهم ترین ویژگی های پرستاری است/مراقبت از سلامت بر دوش پرستار است

نشت نشریات با حضور دکتر صومی

دکتر محمدحسین صومی در پیامی روز پرستار و ولادت زینب (س) را تبریک گفت.

به گزارش مفدا تبریز دکتر محمد حسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز که روز پرستار سال پیش پرستاری را زنده کننده نور امید در دل بیماران عنوان کرده بود در روز پرستار امسال نیز در پیامی این روز را به پرستاران تبریک گفت و به تشریح دیدگاه خود نسبت به یک پرستار متعهد و وظیفه شناس پرداخت.

متن کامل پیام به شرح زیر است:

هوالشافی

پرستار انسان هدفداری است که با علم به تمامی سختیهای حرفه ای به خاطر قابلیت کمک به انسانهای دردمند این مسیر را بر می گزیند.

روز ولادت با سعادت زینب کبری علیها سلام و روز پرستار را خدمت تمامی همکاران مرتبط با این حرفه اعم از کادر عزیز پرستاری ، دانشجویان و اساتید محترم تبریک میگویم .

با نگاه فنی و اعتقادی ، پرستار انسان هدفداری است که با علم به تمامی سختیهای حرفه ای به خاطر قابلیت کمک به انسانهای دردمند این مسیر را بر می گزیند ودر طی دوران آموزش خویش از هیچ تلاشی برای کسب توانمندیهای مورد نیاز غفلت نمی کند وچون ماموریت مراقبت از سلامت به وی محول می گردد صادقانه ، عالمانه و مهربانانه از آسایش خویش به خاطر جلوگیری از بروز یا رفع آلام بیماران می گذرد و با چنین دیدگاهی بیداری شبانه را متحمل می شود وتیمار داری دیگران را بر حضور در بالین فرزند بیمار خود ترجیح می دهد.

به عنوان یک همکار که از نزدیک شاهد آفرینش مکرر چنان زیباییهایی بوده ام از زحمات ارزشمندتان تشکر میکنم ویقین دارم اشک گوشه چشمان نگران ولی امیدوار دردمندانی که آسایش شبانه خود را به بهای شب زنده داری شما به دست آورده اند به عنوان نقطه نزول لطف الهی سلامتی شادابی و موفقیت همکاران دلسوز را تضمین میکند.

دست حق همیشه به همراهتان

دی ماه 1397 دکتر محمد حسین صومی – رئیس دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.