یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم:

تدابیر صندوق رفاه برای جلوگیری از سوانح احتمالی در دانشگاه‌ها

واژگونی اتوبوس

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ چند بخشنامه به دانشگاه‌ها برای جلوگیری از وقوع سوانح مشابه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد .

به گزارش مفدا، در سانحه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در اوایل دیماه جاری ۱۰ نفرجانباخته و تعدادی دیگر زخمی شدند .
ذوالفقار یزدان مهر در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: در این بخشنامه ها بر لزوم تعمیر و نگهداری آسانسورها در زمان‌های مشخص، بررسی معاینه فنی اتوبوس‌ها و استفاده نکردن از وسایل حمل و نقل بعد از پایان عمر استاندارد، ایمنی مسیر رفت و آمد اتوبوس‌ها، نظارت کارشناسان بهداشت در خرید و نگهداری اقلام خوراکی، طبخ غذا و توزیع آن همچنین ارائه گزارش روزانه از سرویس های ارائه شده به دانشجویان، تاکید شده است.
مشاور وزیر علوم از توجه این وزارتخانه در باره آب شرب دانشگاه‌ها نیز خبر داد و گفت در این زمینه بخشنامه محرمانه‌ای به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.
وی با یادآوری راه اندازی شورای رصد در صندوق رفاه و دانشگاه‌ها برای پیشگیری از حوادث مشابه سانحه اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: این شورا از دو سال گذشته با ترکیب صندوق ، سازمان امور دانشجویان، معاونت فرهنگی و حراست وزارت علوم، تشکیل شده است .
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم  با بیان اینکه شورای رصد با ترکیب کنونی در دانشگاه ها هم راه اندازی شد، عنوان کرد: وزیرعلوم همواره بر اقدامات پیشگیرانه در دانشگاه ها تاکید دارد و بخشنامه جامعی در حوزه های ایمنی ابلاغ شد.
یزدان مهر در این زمینه مثالی زد و گفت: سال ۹۵ به صندوق رفاه اطلاع دادند حدود ۶۰۰ دانشجوی دختر در چابهار به علت نداشتن خوابگاه، سرگردان هستند. صندوق رفاه دانشجویان بلافاصله کمک رهنی به آنها اختصاص داد و با همکاری دانشگاه و منطقه آزاد چابهار این دانشجویان اسکان یافتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.