سه‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سلف دانشگاه

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سلف دانشگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی با همراهی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهراز بخش‌های مختلف مجموعه سلف سرویس پردیس این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش مفدا بوشهر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه مدیر دانشجویی،‌ مسوول واحد تغذیه و کارشناس این واحد دوشنبه ۲۴ دی ماه از بخش های مختلف مجموعه سلف سرویس پردیس بازدید کردند.

دکتر اکرم فرهادی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مناسب کارشناسان واحد تغذیه و کارکنان آشپزخانه سلف دانشگاه  بیان داشت: یکی از کارهای مهمی که در حوزه سلف دانشگاه در حال جریان ست، مکانیزه و صنعتی شدن تمام مراحل نگهداری تا پخت غذا می باشد که باعث می شود غذای طبخ شده با کیفیت تر به دانشجویان عرضه شود.

 معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به فرایند رو به رشد صنعتی شدن آشپزخانه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سالن پخت غذا و فرایند نگهداری مواد اولیه حدود ۸۰ درصد صنعتی شده است.  با صنعتی شدن دستگاه های پخت غذا، می توانیم با کاهش فضای فیزیکی و  دخالت کمتر دست در تهیه غذا،‌ خدماتی با کیفیت مطلوب تر و رعایت بیشتر نکات بهداشتی به دانشجویان ارایه کنیم.
 

اسماء خالدی مسوول واحد تغذیه نیز در خصوص تجهیزات جدید اضافه شده و همچنین تمهیداتی که این اداره برای ارتقاء سطح کیفی تغذیه دانشجویان در نظر گرفته است،  گفت: در راستای بهبود کیفیت غذا کارشناسی در زمینه تغذیه به این واحد اضافه شده است. همچنین در ادامه روند تجهیز آشپزخانه یک عدد دستگاه تمام اتوماتیک همزن برقی(میکسر گوشت) نیز امروز راه اندازی شد. این دستگاه برای مخلوط کردن گوشت و مخلفات(تهیه کباب) بدون دخالت دست مورد استفاده قرار می گیرد.

در پایان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی گفت و گویی با دانشجویان حاضر در سلف  یکی از برنامه های مهم این معاونت را پیگیری مطالبات صنفی دانشجویی در امور تغذیه عنوان کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.