شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

گرفتار شدن در دام اعتیاد محدود به قشر خاصی نیست

کارگاه پیشگیری از اعتیاد

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: اینکه تنها برخی افراد به مصرف مواد مخدر روی می آورند تصور اشتباهی است و گرفتار شدن در دام اعتیاد محدود به قشر خاصی نیست.

به گزارش مفدا قزوین ،رامش حسین زاده در حاشیه کارگاه پیشگیری اولیه از اعتیاد که پنج شنبه 27 دی ماه در سالن جلسات دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد در گفتگو با مفدا ضمن اعلام این مطلب گفت:پدیده های نابهنجاری نظیر اعتیادهای رفتاری،گرایش به سو مصرف مواد،اعتیاد به اینترنت و ... موانع جدی در مسیر پیشرفت دانشجویان می باشد.

وی افزود:هر نوع رفتار اعتیادی در واقع عوارضی هستند که نشان می­ دهد فرد مبتلا به این نوع اعتیاد تلاش می­کند تا از احساسات ناخوشایند و ناخواسته ای که مبتلا به آن است فرار کند و با شیوه های ناکارآمد با آن کنار می آید.

حسین زاده تاکید کرد:برگزاری کارگاه های این چنینی با افزایش آگاهی و آشنایی با تبعات جبران ناپذیر اعتیاد در پیشگیری از آن بسیار موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در شرایط امروز تعداد و نوع مواد اعتیادآور نسبت به گذشته بیشتر شده و مواد مخدر جدیدی وارد کشور شده اند که در مدت زمان بسیار کوتاه عوارض شدیدی به دنبال دارند؛از این روضرورت برگزاری کارگاه های پیشگیری از اعتیاد دو چندان شده است.

دراین کارگاه دکتر سعید عالمی متخصص روانشناسی در خصوص انواع مواد مخدر،علائم فرد معتاد و روش های پیشگیری و... به تفضیل سخن گفت.

شایان ذکر است کارگاه فوق با حضور مسئولین خوابگاه های دانشجویی و کارکنان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.