یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

با وجود اینکه کسب این موفقیت بسیار خوشایند است اما آغاز مسیری سخت است

رضایی

"مهلا رضایی" پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در سال جاری در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: با وجود اینکه کسب این موفقیت بسیار خوشایند است اما آغاز مسیری سخت است و امیدوارم دانشجویانی که به تازگی وارد محیط دانشگاهی می‌شوند با وجود تمام محدودیت ها مقوله پژوهش را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، مهلا رضایی، دانشجوی ترم هفت رشته هوشبری، به عنوان پزوهشگر برتر  سال ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه انتخاب شد.

خبرنگار مفدا تربت حیدریه گفتگویی با این دانشجو انجام داده است. مشروح این گفتگو به شرح زیر است:

مفدا تربت حیدریه: خانم رضایی ضمن عرض سلام و تبریک؛ لطفا ابتدا خودتون رو معرفی بفرمائید؟

 مهلا رضایی هستم. ترم هفت رشته هوشبری و دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

مفدا تربت حیدریه: برای ورود به عرصه پژوهش چه پیش زمینه ای لازم است؟

کسب اطلاعات در زمینه پژوهش، نوشتن مقالات متعدد، شرکت در کارگاه های مختلف و کسب راهنمایی و ارتباط با پژوهشگران مختلف تاثیر بسزایی در طی این مسیر دارد.

مفدا تربت حیدریه:  سابقه پژوهشی خود را برای مخاطبان ما شرح دهید.

بنده فعالیت خود را از اداره تعالی فرهنگی و دبیری کانون شعر و ادب آغاز و بعد از ورود به کمیته تحقیقات دانشجویی تحت عنوان مسئول روابط عمومی  و بعد از گذشت مدتی به عنوان دبیر کمیته تحقیقات منصوب شدم.

تقریبا یک سال است که کار تحقیقاتی را به جد شروع و توانستم یک طرح پژوهشی را مصوب کنم همچنین  یک مقاله با موضوع در به چاپ رساندم. 

مفدا تربت حیدریه: پژوهش های شما در چه رابطه ای بوده است؟

با توجه به اینکه داروها و روش های مورد استفاده در بیهوشی برروی عملکرد مغز و حافظه تاثیر می گذارد تصمیم گرفتم مطالعات خود را در مورد حافظه و یادگیری ذهن  انتخاب کنم. 

مفدا تربت حیدریه: پژوهش چه تاثیری بر فرصت های شغلی و بازار کار دارد؟

موفقیت و توسعه در هر جامعه نیازمند گسترش رویکرد پژوهشی در آن جامعه است و تولید مقاله به معنی مطرح کردن توانایی های خود در دنیای علم است  و دنیای امروز برای بررسی توانمندی فرد به تولید مقالات فرد در کنار تحصیل وی اهمیت فراوانی قائل است.

مفدا تربت حیدریه: هدف شما در رابطه با کار و آینده چیست؟

این موفقیت برای من شروع کار است و اگرچه عنوانی خوشایند است اما کافی نخواهد بود و باید سعی و تلاش در حوزه پژوهش را ادامه دهم تا به جایگاه شغلی مد نظر خود برسم.

مفدا تربت حیدریه:به عنوان صحبت آخر اگر مطلبی هست بفرمایید.

وقتی فردی به موفقیتی دست پیدا می کند بدون شک افرادی صادقانه به او کمک کرده اند و من نیز از این قانون مستثنی نبوده ام. میخواهم به عنوان صحبت آخر از معاون پژوهشی دانشگاه، مدیر پژوهش و سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی و اعضای هیئت علمی گروه هوشبری و سایر دوستان تشکر و قدردانی نمایم و امیدوارم تمام دانشجویان با وجود کمبودها فعالیت در حوزه پژوهش را با جدیت دنبال کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.