سه‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت خبر داد

بیش از ۴۷ درصد آثار ارسالی به جشنواره تیتر ۱۱ مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است

بیش از ۴۷ درصد آثار ارسالی به جشنواره تیتر ۱۱ مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: از تعداد ۲۸ هزار و ۲۴۹ اثری که به دبیرخانه جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ ارسال شده است ۱۳ هزار و ۳۷۵ اثر متعلق به وزارت بهداشت است که نشان می‌دهد بیش از ۴۷ درصد آثار ارسالی به این جشنواره مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

امیر للــه‌گانی در گفت‌وگو با مفدا با اعلام این خبر افزود: جشنواره نشریات دانشجویی هر ساله ویژه دانشگاهیان سراسر کشور و با مشارکت وزارت‌های علوم و بهداشت برگزار می‌شود به صورت یک سال در میان برگزار می‌شود به نحوی که جشنواره تیتر ۱۰ سال گذشته توسط وزارت بهداشت و جشنواره تیتر ۱۱ در سال جاری توسط وزارت علوم برگزار خواهد شد.

وی حضور و مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در مرحله ثبت آثار جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱را بسیار خوب دانست و ابراز داشت: میزان مشارکت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در یازدهمین دوره از جشنواره دانشجویی "تیتر ۱۱" بیش از پیش بینی‌ها بوده است و این موضوع نشان می‌دهد استقبال بسیار خوبی از جشنواره از سوی دانشجویان شده است.

للــه‌گانی تصریح کرد: در مجموع از تعداد ۲۸ هزار و ۲۴۹ اثری که به دبیرخانه جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ ارسال شده است ۱۳ هزار و ۳۷۵ اثر متعلق به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی است، که نشان می‌دهد علی رغم این که این دانشجویان  تنها پنج درصد دانشجویان کشور را شکل می‌دهند اما در این جشنواره حدود ۴۷/۳ آثار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان این که حدود ۶ هزار و ۹۰۰ نفر در مجموع در یازدهمین دوره از جشنواره نشریات دانشجویی ثبت نام کرده‌اند، گفت: نکته قابل توجه این که از این تعداد حدود سه‌هزار و ۱۲ نفر از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور هستند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: به لحاظ ارسال آثار و تعداد شرکت کنندگان، استقبال دانشجویان علوم پزشکی بیش از حد انتظار بوده است که این موفقیت برای ما بسیار خوشحال کننده است و در عین حال مسؤولیت ما را برای حفظ این شرایط مضاعف می‌کند.

للــه‌گانی درباره رتبه بندی دانشگاه‌ها از نظر تعداد آثار ارسالی گفت: از مجموع دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت که در این جشنواره اقدام به ارسال اثر کرده‌اند، دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان با سه هزار و ۱۸۹ اثر و دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با هزار و ۸۸۷ اثر از نظر تعداد آثار ارسالیدر رتبه‌های اول و دوم قرار دارند.  دانشگاه‌های شیراز، شهید بهشتی و فردوسی مشهد نیز در جایگاه‌های بعدی هستند.

وی همچنین ابراز داشت: ثبت نام در این دوره از جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ پس از دو مرتبه تمدید مهلت، دو هفته قبل به پایان رسیده است. البته با توجه به این که تمامی آثار باید توسط کارشناس دانشگاهی تائید شوند برخی آثار دچار نقص خواهند بود که در شورای سیاست گذاری مصوب شده است تا زمان مشخصی برای رفع نقص اثر دانشجویان در نظر گرفته شود.  

للــه‌گانی با اشاره به اینکه تلاش وزارت بهداشت برای هر چه بهتر برگزار کردن دور قبلی جشنواره نشریات موجب اقبال هر چه بیشتر دانشجویان علوم پزشکی به این جشنواره شد، اظهار داشت: تلاش‌هایی که در جشنواره تیتر ۱۰ صورت گرفت موجب شد تا جشنواره نشریات دانشجویی در میان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی دارای جایگاه خوبی شود و  در این دوره استقبال خوبی از جشنواره صورت بگیرد.  

وی تاکید کرد: این استقبال در حالی است که در دور دهم جشنواره نشریات ارسال آثار نامحدود بود و هر فرد می‌توانست تا بی نهایت اثر ثبت کند اما در سال جاری و تیتر ۱۱ محدودیت در نظر گرفته شد و هر فرد در هر رسته تنها سه اثر را می توانست ثبت کند که با این وجود بازهم استقبال بسیار چشمگیر بود.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت تاکید کرد: سال قبل نیز استقبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۰ بسیار خوب بود و دانشجویان علوم پزشکی ۴۸ درصد برگزیدگان نهایی جشنواره را به خود اختصاص داده بودند. که امید داریم این موفقیت تکرار شود و بیش از نصف برگزیدگان از دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد.  

للــه‌گانی یکی دیگر از تفاوت‌های جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ با دور قبل(تیتر ۱۰) را در نحوه ثبت اثر هنوان کرد و در پایان گفت: در جشنواره تیتر ۱۱ بنا شد حتما صاحب اثر شخصا به ثبت اثر مبادرت ورزد؛ در حالی که سال قبل این چنین نبود و هر فردی می توانست اثر فرد دیگر را نیز در جشنواره ثبت کند که این محدودیت‌ها نظم اجرایی و از استقبال دانشجویان را کم نکرد که این موضوع موجب شادمانی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.