شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

نشست توجیهی مستندسازی فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد

نشست توجیهی فرآیند مستندسازی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به روایت تصویر

نشست توجیهی مستندسازی عملکرد یک‌ساله و فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و ستاد وزارت بهداشت صبح امروز دوشنبه اول بهمن‌ماه در سالن جلسات شماره یک وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این نشست توجیهی که توسط اداره برنامه‌ریزی و نظارت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با حضور بیش از ۶۰ نفر از مدیران و کارشناسان فرهنگی و دانشجویی از  دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، حاضرین  نسبت به فرآیند  مستندسازی فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی مربوط در بازه یکساله از مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷ مطلع شدند.

کارشناسان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که به عنوان افراد متخصص و رابط به وزارتخانه معرفی شده‌اند، ‌ در قالب این نشست  گرد هم آمدند تا نسبت به فرآیند مستندسازی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اطلاعات لازم را کسب کرده و با کمک آن‌ها گزارش یکساله فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های تابعه در بازه زمانی مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷ تهیه شود.

به منظور مستندسازی فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های تابعه، سامانه‌ای راه‌اندازی شده است که در این سامانه، کارشناسان و رابطان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اطلاعات مربوط به فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های خود از جمله فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی، انجمن‌های علمی، تشکل‌های اسلامی، اداره خوابگاه‌ها، تغذیه، مشاوره سلامت، تربیت بدنی و... را همراه با عکس و تصویر بارگزاری می‌کنند و سپس این اطلاعات در قالب یک مجلد چاپ و به صورت یک کار ماندگار و قابل استناد تهیه می‌شود.

در این نشست سید ابراهیم هاشم ورزی، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نکاتی را در خصوص اهمیت و ضرورت مقوله مستند سازی مطرح کرد.

وی با تاکید بر اینکه مستند سازی، فعالیت‌ها را ماندگار می‌کند، خاطرنشان کرد: مستندسازی، کارنامه عملکرد یک سازمان را نمایش می‌دهد و با مستندسازی، گنجینه‌ای از اقدامات و فعالیت‌های سازمان برای استفاده و بهره‌وری آیندگان، ثبت و ضبط می‌شود.

هاشم ورزی ادامه داد: مستند سازی به ما می‌گوید، از کجا شروع کردیم، به کجا رفتیم و این طی طریق با چه فرآیند و اتفاقاتی انجام شد.

وی اعتبار یک سازمان را به دانش آن سازمان و دانش  سازمان را تحت لوای مستندسازی انجام شده در آن مجموعه مرتبط دانست و تاکید کرد: تاریخچه یک مجموعه فرهنگی و دانشجویی با مستندسازی فعالیت‌ها و برنامه‌های آن تکمیل و تکمیل‌تر خواهد شد.

همچنین در ادامه این نشست، نسرین ستوده رییس واحد فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، سیده مریم حسینی رییس اداره کانون‌های فرهنگی، علی محمدی فیض آباد رئیس اداره رفاهی اداره کل دانشجویی و همچنین مهدی مقدم منش رئیس اداره تربیت بدنی، ‌ در خصوص بارگذاری اطلاعات در سامانه مستند سازی توضیحاتی ارایه کردند و مقرر شد کارشناسان دانشگاه‌ها تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۷ نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه اقدام کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.