چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰

افزایش غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای تهران/دمای پایتخت تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت

افزایش دما

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران هم اکنون در شرایط سالم است، گفت: طی امروز (۱۰ بهمن) به تدریج بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق افزوده می‌شود.

به گزارش مفدا، حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۰ بهمن) است همچنین در این روز از سرعت باد نسبت به روز گذشته کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: امروز به‌تدریج از عصرگاه همراه با تغییر وضعیت جوی برای برخی ساعات وزش باد مؤثر به بزرگی سه تا پنج متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۱۰ بهمن) به‌تدریج بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق افزوده می‌شود، تصریح کرد: در این روز وزش باد طی برخی ساعات بر کاهش موقتی غلظت آلاینده‌ها مؤثر خواهد بود.

شهبازی در ادامه گفت: بر این اساس انتظار می‌رود تا صبحگاه فردا (۱۱ بهمن) در بیشتر مناطق شهر تهران افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود و وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این شرایط پابرجا نیست، اظهار کرد: وزش باد مؤثر در بعد از ظهر فردا (۱۱ بهمن) کاهش نسبی غلظت آلاینده‌های تجمع یافته را به دنبال دارد و سبب بهبود شرایط کیفیت هوا می‌شود.

به گفته شهبازی دما هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به هشت صبح امروز با شاخص میانگین ۳۹ در شرایط پاک قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۰ در شرایط سالم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.