سه‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

دکتر دهقانی به دیدار سرپرست وزارت بهداشت رفت/وعده های خوب دکتر نمکی به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

image_2019_1_30-13_51_17_897_S75.jpg

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با همراهی استاندار خراسان جنوبی و سه تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به دیدار دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی رفت

به گزارش مفدا بیرجند، رییس دانشگاه از دیدار با سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

دکتر محمد دهقانی با بیان اینکه این دیدار با همراهی استاندار خراسان جنوبی و سه نفر از نمایندگان مجلس استان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت گفت: موضوعات محوری این نشست بررسی مشکلات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بود.
وی با اشاره به پیگیری عدم تخصیص مبلغ قابل توجهی از اعتبارات دانشگاه در پایان سال ۹۶ در این نشست گفت: دکتر نمکی دستور تخصیص حداقل ۵۰ درصد این اعتبارات را صادر کرد
رئیس دانشگاه با بیان اینکه ساخت مرکز تروما استان در بیمارستان امام رضا(ع) یکی دیگر از خواسته های دانشگاه بود اضافه کرد: برای ساخت این مرکز نیز وعده داد شد که در دستورکار پروژه های آتی قرار بگیرد.
دکتر دهقانی از درخواست تخصیص مجوز استخدام بهداشتی در مراکز و واحدهای بهداشتی سطح استان که در توزیع مجوزهای آتی مدنظر قرار گیرد نیز خبر داد و گفت: این درخواست به معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ارجاع شد.
وی درخواست تخصیص اعتبارات از ماده ۳۷ برای تکمیل بیمارستان خوسف، بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع)، بیمارستان های جدید بشرویه، شهدای قائن و تکمیل کلینیک تخصصی سرایان را نیز دستور مساعت سرپرست وزارت بهداشت را به همراه داشت.
رییس دانشگاه همچنین از ارجاع نامه درخواست دستگاه شتاب دهنده خطی پرانرژی و دستگاه سیمولاتور مرکز ایرانمهر، ارتقاءبیمارستان نهبندان به ۶۴ یا ۹۵ تختخوابی  نیز به معاونت درمان وزارت، تجهیزات مورد نیاز پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت حاشیه شهر به معاونت بهداشت وزارت و مجوز دانشجو به مجتمع آموزش عالی نهبندان  به معاونت آموزش وزارت خبر داد و گفت: دکتر نمکی برای اخذ مجوز پذیرش دانشجو برای رشته داروسازی در سال آینده با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم در دانشگاه و همچنین ساخت بیمارستان زیرکوه قول مساعد داد.
دکتر دهقانی تامین نقدینگی برای خریداری داروهای مرکز رادیوتراپی آنکولوژی ایرانمهرو اختصاص دستگاه سی تی اسکن برای نهبندان را از دیگر درخواست های دانشگاه برشمرد.
وی با ابراز خرسندی از جلسه برگزار شده با سرپرست وزارت بهداشت گفت: امیدواریم با به نتیجه رسیدن وعده های دکتر نمکی وضعیت دانشگاه بهبود یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.