شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳

قرآن وعترت :

انتخابات شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد

انتخابات

در انتخابات مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مریم دهقانی، محمد جواد صادقی، حمید راستی، علی بنده زاده، حسین محمدیان، عزیز الله احمدی پناه، محمد ملکی به عنوان اعضای اصلی معرفی شدند و علی بدیع الزمان و عماد الدین دیلمی به عنوان اعضای علی البدل شناخته شدند.


به گزارش مفدا، انتخابات شورای مرکزی محمع قران و عترت دانشگاههای علوم پزشکی با حضور دبیران کانونهای قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار شد. ابتدا رسول رهبری دبیر پیشین کانون‌های قرآن و عترت کلیات مربوط انتخابات، شرایط و آیین نامه انتخابات مجمع را برای دبیران قرآن و عترت تبیین کرد و از دانشجویان خواست برای انتخاب بهترین افراد دقت نظر لازم را داشته باشند. در ادامه داوطلبان عضویت در شورای مرکزی مجمع، رزومه و برنامه‌های خود را ارائه کردند.


مهدی دلاور از دانشگاه علوم پزشکی البرز در بیان برنامه‌های خود گفت: کمرنگ شدن قرآن و عترت در جامعه به این دلیل است که افراد قلیلی با استفاده از ظواهر، به مردم خیانت کردند تا گروهی از جامعه نسبت به جامعه مذهبی بدبین شوند.
وی افزود: ما سه گروه دانشجو داریم. گروه اول در ظاهر مذهبی و گروه دیگر کاملا دین گریز است و هیچ اعتقادی ندارد یا اعتقاد او بسیار اندک است.گروه سوم گروهی است که اگرچه همیشه اول وقت نمی‌خوانند یا هیچ کدام از فرایض را انجام نمی‌دهند اما اعتقاد قلبی به دین دارند . ما دانشجویان قرآنی باید گروه اول و سوم را جانعه مخاطب خود بدانیم. ما باید قرآن را تبلیغ کنیم و وجهه جامعه مذهبی را بهبود دهیم. سپس پیشنهادهایی برای تبلیغ در شبکه های مجازی ارایه داد.

عزیز الله احمدی پناه از دانشگاه علوم پزشکی کرمان در دفاع از برنامه‌های خود تصریح کرد: تا آخرین لحظه منتظر بودم کسی برنامه های جامعی ارائه دهد. برحسب وظیفه تصمیم گرفتم کاندید شوم و برنامه هایم را ارائه کنم. عضویت در بسیج، فرمانده بسیج و عضویت و دبیری کانون قرآن و عترت را در رزومه دارم. یکی از برنامه‌های من ارتباط و فعالیت دانشجویان قرآنی در کانونهای خیریه است.
وی افزود: به صورت کلی کاری که باید انجام شود ارتباط با افراد بزرگ و تفکرات بزرگ است.

علی بدیع الزمان از دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: هدف ما این است که فرهنگ اسلامی و اسلام محمدی(ص) داشته باشیم. بحث منطقه بندی یکی از برنامه‌های من است. از توانمند سازی دانشجویان نباید غافل شویم. باید با عمل افراد را به سمت قرآن جذب کنیم. برنامه دیگر من ارتباط با نهادها و کانون‌های دیگر است. باید برنامه مشترک داشته باشیم و با دیگر کانونها همکاری کنیم. به عنوان مثال خطاط باید قرآنی و دارای فرهنگ قرآنی باشد.

علی بنده‌زاده از دانشگاه علوم پزشکی دزفول در بیان برنامه های خود اقدام مرکز قرآن برای ارسال سی‌دی تصویری تلاوت را مورد نقد قرار داد و گفت: در بخش آوایی با هدف بالا بردن سطح مسابقات لازم است سی دی تصویری بفرستیم در حالیکه دانشجویان زیادی هستند که تحت تاثیر محیط رشد می‌کنند.
در بخش معارف لازم است مناطق محروم را در نظر بگیریم. طبق آیین نامه هرکس به نتایج داوری اعتراض کند یک سال از شرکت در جشنواره محروم است و این عادلانه نیست. امسال واریز هدایای جشنواره دیر انجام شد. باید از اساتید قوی مانند استاد معماریانی و اقبالی دعوت کنیم تا در مناطق محروم برای دانشجویان سخنرانی کنند.

احسان حبیبی از دانشگاه علوم پزشکی جهرم پیشنهاد همکاری مجمع با دیگر نهادها را مطرح کرد و خواستار ایجاد بانک اساتید در شورای مرکزی مجمع شد. وی گفت: خوب است که از نفرات برگزیده در دانشگاه‌های دیگر استفاده کنیم و جلسات منطقه‌ای برگزار شود.

مریم دهقانی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیان برنامه های خود گفت:من دبیر شهید بهشتی و کارشناس قرآنی دانشگاه علوم پزشکی البرز هستم. کارشناس قرآنی در جلسات تدوین و ویرایش آیین نامه حضور دارد و می‌تواند نظر خود را بیان کند.


وی زمان انتخابات را نامناسب ارزیابی کرد و در ادامه گفت: سه سال در شورای مرکزی بوده ام. مجوز برگزاری این همایش را چهار سال پیش گرفتیم و بستر را فراهم کردیم. مجامع تخصصی دیگر چنین همایشی برگزار نمی‌کنند.
وی افزود: تفسیر و قرائت خیلی خوب است اما اکنون در دانشگاه ها عرفان های نوظهور در حال عضو گیری هستند و باید کار کنیم. رسالت ما در کلاسهای قرآن و تفسیر خلاصه نمی‌شود و لازم است در سامانه، دانشجویان قرآنی رسمیت پیدا کنند. دهقانی سپس توضیحاتی در خصوص اساسنامه ارائه کرد و گفت: روابط عمومی کانون باید گسترش پیدا کند.

حمید راستی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: نماینده دبیران کانونهای دانشجویی دانشگاه تبریز هستم. دانشگاه علوم پزشکی تبریز به استناد سایت جشنواره سه سال است که جزو سه رتبه اول کشوری است و دلیل آن سلسله اقداماتی است که در این دانشگاه انجام شده است. بابت یک جشنواره چندین مرتبه تماس تلفنی با مسوولان برگزاری جشنواره دارم و می‌توانم امورات را پیش برم و رتبه های مختلفی در جشنواره کسب کرده‌ام.

محمد جواد صادقی از دانشگاه علوم پزشکی ارتش در بیان برنامه های خود گفت: نباید خیلی رویایی فکر کنیم ما نماینده مجلس نیستیم که بودجه بگیریم. اکنون از جو مسموم شوراهای قبلی خارج شده ایم. باید از چیزهای کوچک شروع کنیم. به افراد دغدغه‌مند رای دهید و کسانی را انتخاب کنید که به فکر قرآن هستند.

علیرضا فرامرزی از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هدف ما از آمدن به اینجا اعتلای قرآن و عترت به صورت گسترده است. نیاز به نوآوری در زمینه پژوهشی احساس می‌شود. باید حلقه‌های فکری تشکیل دهیم. کار جالب که می‌توانیم انجام دهیم ایجاد پیوند بین قرآن و علم نجوم است‌. باید با برگزاری اردوهای علمی و پژوهشی دانشجویان را جذب کنیم.

حسین محمدیان از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مشارکت نود درصدی دانشجویان در دانشگاه سبزوار و کار جهادی انجام شده اشاره کرد و گفت: دانشجویان در دانشگاه‌های کوچک باید از وجود اساتید و حافظان قرآن بهره‌مند شوند. اگر انتخاب شوم طرح ایجاد رادیو و نشریه قرآنی را مطرح می‌کنم. تعامل کانونها با یکدیگر و اشتراک ایده‌ها و همکاری با بسیج و نهاد مفید است.

محمد جواد معین آبادی از دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با ۳۷ رتبه در جشنواره رتبه اول کشوری را کسب کردیم و چارت کانون قرآن را تغییر دادیم. تنها عملی که می‌تواند همه را حفظ کند رعایت اخلاق و تقوا است و راهکار آن استفاده از رهنمود های اساتید اخلاق مثل آیت‌الله بهجت علامه طباطبایی است. در حال حاضر مشهد بیشترین آمار ثبت نام در جشنواره را دارد. مگر در کانون قرآن این دانشگاه چند نفر فعالیت می‌کنند؟

محمد ملکی از شهرکرد ایجاد استارت آپ ویکند برای ایده‌های قرآنی را مطرح کرد و گفت: باید کانونهای قرآنی ایده داشته باشند. اکنون کارهای ما روتین است. کانون قرآن را مختص به دانشگاه ندانیم. باید در مساجد و مدارس کارهای زیادی انجام دهیم. در شهرکرد محفل انس با قرآن را در یک امامزاده برگزار کردیم و لازم است خودمان دور هم بنشینیم و برای انجام کارهای بزرگتر فکر کنیم.

سید نوید موسوی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: کانون قرآن و عترت مظلوم واقع شده و باید بیشترین جذب نیرو را داشته باشد. در زمینه قرآن متاسفانه کم کاری می‌شود و می‌توانیم در این زمینه کار کنیم.

عماد الدین دیلمی از شوشتر با تاکید بر معنویت اساتید گفت: دیدگاه دانشجویان باید نسبت به قرآن تغییر کند. زندگی شهدا باید در زندگیمان وارد شود و تقویت تبلیغات در این زمینه بسیار موثر است.

سپس رسول رهبری در خصوص برنامه های کاندیداها توضیحاتی ارایه کرد و سپس رای گیری انجام شد.

در این انتخابات خانم مریم دهقانی در دور اول با ۲۵ رای به عنوان عضو اصلی مجمع انتخاب شد و دیگر کاندیدها به دلیل نرسیدن به حد نصاب به دور دوم راه پیدا کردند.

در دور دوم انتخابات که به صبح روز جمعه ۱۲ بهمن برگزار شد علاوه بر خانم مریم دهقانی، محمد جواد صادقی نیز با ۲۲ رای به عنوان عضو اصلی انتخاب شد و نفرات بعدی به دور سوم راه پیدا کردند.

در دور سوم انتخابات مریم دهقانی، محمد جواد صادقی، حمید راستی، علی بنده زاده، حسین محمدیان، عزیز الله احمدی پناه، محمد ملکی به عنوان اعضای اصلی معرفی شدند و علی بدیع الزمان و عماد الدین دیلمی به عنوان اعضای علی البدل شناخته شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.