یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی منتشر شد

آزمون دستگاه های اجرایی کشور

اعلام جزئیات برگزاری آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۹۸/ آزمون اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان‌پزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ منتشر شد.

به گزارش مفدا، بر این اساس مهلت نام نویسی و ارسال مدارک از سه شنبه ۱۶ بهمن ماه تا شنبه ۲۷ بهمن ماه و فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت Sanjeshp.ir خواهد بود. آزمون کتبی ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

تاکید می‌شود پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری تخصصی Ph.D سال تحصیلی ۹۷-۹۸ که در دانشگاه ثبت نام نکرده‌اند یا انصراف داده‌اند، مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.

داوطلبان می‌توانند قبل از شروع و یا پایان طرح تعهدات نیروی انسانی در این آزمون شرکت کنند و در صورتی که در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامه تحصیل فراهم می‌شود.

مدارک زبان افرادی مورد پذیرش قرار می‌گیرد که تاریخ آزمون زبان آنان از تاریخ یکم بهمن ۹۵ تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ باشد.

داوطلبان در انتخاب شهر محل آزمون که در فرم ثبت نام قرار گرفته است، دقت داشته باشند. شهر محل آزمون پس از ثبت نهایی به هیچ عنوان قابل تغییر نیست.

آزمون کتبی به طور متمرکز و به صورت سؤالات چهارگزینه‌ای و دارای نمره منفی، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت برگزار می‌شود. در این دوره شرایطی فراهم شده است که داوطلب می‌تواند با توجه به مدرک مقطع قبلی خود در دو رشته (یا مجموعه) امتحانی که در دو روز متفاوت برگزار می‌شود، شرکت کند. داوطلبان، مجاز به انتخاب دو رشته (یا مجموعه) امتحانی در یک روز نیستند.

آزمون کتبی کلیه رشته‌ها به صورت متمرکز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی در ۱۰ شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد، اهواز، کرمان، زنجان، ساری و کرمانشاه برگزار خواهد شد.

آزمون شفاهی (مصاحبه) برای دوره دکتری تخصصی توسط مناطق آمایشی (دانشگاه‌ها) و برای دوره دکتری پژوهشی توسط مراکز تحقیقات مجری دوره دکتری پژوهشی (سازمان‌ها، مؤسسات و دانشگاه‌های علوم پزشکی) برگزار خواهد شد.

از داوطلبانی که در آزمون کتبی (مرحله اول) حد نصاب نمره لازم را (با توجه به سهمیه داوطلب) کسب کرده باشند، به تعداد دو برابر ظرفیت آن رشته انتخاب می‌شوند و بر اساس اولویت نمره کتبی و انتخاب محل جهت مصاحبه معرفی خواهند شد.

تحصیل در دوره دکتری تخصصی و پژوهشی Ph.D به صورت تمام وقت است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.