دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲

تقدیر از پیشکسوت فوتبال ملی ایران در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

تقدیر از پیشکسوت فوتبال ملی ایران

در آیین بزرگداشتی که به همت مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، از استاد اکبر کیا، کارمند بازنشسته معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه و یکی از پیشکسوتان ملی پوش فوتبال کشور تقدیر شد.

به گزارش مفدا شیراز، در این آیین بزرگداشت که توسط مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با حضور مدیران و مسئولان دانشگاهی، کارشناسان مدیریت تربیت بدنی، پیشکسوتان فوتبال و مسئولان ورزش استان فارس برگزار شد، از شخصیت ورزشی و مقام ملی استاد اکبر کیا، پیشکسوت ملی پوش فوتبال کشور تقدیر به عمل آمد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آیین گفت: وجود پیشکسوتان ورزش در جامعه ما باعث غنی سازی فرهنگی و اعتبار بخشی معنوی به وضعیت موجود تربیت بدنی و ورزش در جامعه محسوب می‌شود.

دکتر کوروش عزیزی، ضمن تقدیر از مدیر تربیت بدنی دانشگاه اظهار داشت: تقدیر از بزرگان و پیشکسوتان ورزش باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه در میان جوانان ورزشکار می‌شود و البته زیبایی و ویژگی برگزاری این آیین بزرگداشت این است که در زمان حیات و با حضور خود این پیشکسوت برگزار شده و وی شاهد برگزاری مراسم بزرگداشت و تقدیر از خود هستند.

عزیزی خواستار استمرار برگزاری چنین مراسماتی شد و ادامه داد: برگزاری این آیین‌ها به‌خودی خود دارای زیبایی و نشاط مخصوص به خود هستند و اینکه بتوانیم هر از چند گاه تعدادی از پیشکسوتان ورزشی را گردهم بیاوریم، دارای ارزشی خاص و تاثیرگذار است.

در ادامه برنامه مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از عملکرد اداره تربیت بدنی پرداخت و ادامه داد: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه در کنار کلیه فعالیت‌هایی که به‌صورت ذاتی بر عهده دارد، سعی کرده با ورود به مقوله‌های فرهنگی، ورزشی نیز رسالت خود را در این زمینه انجام داده تا بتواند واژه تربیت را در هر دو بعد بدنی و پرورشی به انجام برساند.

دکتر حیدر صفرپور ضمن تقدیر و تشکر از کلیه مدعوین به‌ویژه پیشکسوتان فوتبال استان، ادامه داد: حضور پیشکسوتان در میان جامعه ورزشی، نوعی شرح تاریخ شفاهی است که می‌تواند مستندترین روایات ناگفته و نوشته نشده و البته ارزشمند را برای نسل نو بازگو کند.

در این آیین که با حضور خانواده استاد اکبر کیا برگزار شد، هدایا و لوح تقدیری تقدیم وی شد و در ادامه، دو تیم "پیشکسوتان" و "ارژن" استان فارس در حالیکه لباس‌های ورزشی منقوش به تصویر استاد کیا را بر تن داشتند به رقابتی دوستانه پرداختند.

استاد غلام پیروانی، پیشکسوت فوتبال کشور، دبیر هیئت فوتبال استان فارس و مدیر سازمان ورزش و جوانان این استان از دیگر سخنرانان این آیین بود.

اکبر کیا، متولد ۱۳۱۴ و از قدیمی‌ترین فوتبالیست‌های ملی پوش در قید حیات کشور هستند که پس از گذراندن دوره ۳۰ ساله خدمت خود در معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سال ۱۳۷۶ به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.