دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷

با انقلاب اسلامی در ۱۵ بهمن ۱۳۵۷/ دعوت حضرت امام خمینی از جوانان به ادامه اعتراضات

15 بهمن

پس از ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به ایران هر روز شاهد وقایع متعددی هستیم که تاریخ ساز هستند. روز ۱۵ شاهد اتفاقات متعددی هستیم از دعوت امام از جوانان به ادامه اعتراضات گرفته دستور امام برای تشکیل دولت موقت.

به گزارش مفدا، روز ۱۵ بهمن ۱۳۵۷ بعد از ورود رهبر انقلاب اسلامی به میهن مردم همچنان تلاش خود را برای به ثمر رساندن انقلاب ادامه می‌دهند. حضرت امام خمینی طی یک سخنرانی جوانان را به ادامه تظاهرات و اعتصابات فرا خواندند و  به دنبال جلسه شب گذشته شورای انقلاب، پیشنهاد نخست وزیری دولت موقت به مهندس بازرگان، این شورا برای گرفتن جواب قطعی و سایر مذاکراک تشکیل جلسه داد.

 درجلسه شورای انقلاب مقرر شد مراسم معارفه مهندس بازرگان در بعد از ظهر ۱۶ بهمن ماه در آمفی تئاتر مدرسه رفاه برگزار شود.

همچنین  حضرت امام طی حکمی ، به پیشنهاد شورای انقلاب ، مهندس مهدی بازرگان رامأمور تشکیل دولت موقت کردند.

اما دولت سلطنت همچنان آخرین تلاش‌های خود را برای ماندن در قدرت انجام می‌داد و  شاپور بختیار در مصاحبه مطبوعاتی گفت: درهای مذاکره با آیت الله خمینی همچنان باز است ... جمهوری اسلامی برای من مجهول است.

وی افزود که من نه با شاه و نه با [امام] خمینی سازش نمی‌کنم و اجازه تشکیل دولت موقت را به او [امام خمینی] نمی دهم. کسانی را که جنگ داخلی راه بیندازند،تیرباران می کنم.

اما تظاهرات و حضور حداکثری مردم در اعتراضات موجب شد که بختیار نتواند گفته‌های خود را اجرایی کند و تنها در حرف باقی ماند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.