دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

در مجتمع آموزشی فرهنگی پارسیان توس مشهد؛

کارگاه آموزشی توجیهی مبانی انتشار نشریات دانشجویی برگزار شد

حاجی زاده_مشهد

کارگاه آموزشی توجیهی مبانی انتشار نشریات دانشجویی با حضور کارشناسان نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صبح ۱۳ بهمن در مجتمع آموزشی فرهنگی پارسیان توس برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا مشهد، کارگاه توجیهی آموزشی مبانی انتشار نشریات دانشجویی با حضور کارشناسان نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صبح ۱۳ بهمن ماه در مجتمع آموزشی فرهنگی پارسیان توس مشهد برگزار شد.

در این نشست رفیعی از پیشکسوتان عرصه فعالیت‌های مطبوعاتی به عنوان مدرس کارگاه به بیان مبانی و چالش‌های پیش رو در عرصه فعالیت نشریات دانشجویی پرداخت.

وی در خصوص اهمیت و نقش انتشار نشریات دانشجویی در اعتلای فرهنگ و جایگاه ویژه فعالیت نشریات دانشجویی در دانشگاه‌ها تاکید کرد. همچنین در ادامه صحبت‌ها به وجود ساختار و لحاظ شدن برخی از آیتم‌ها به عنوان ارکان اصلی نشریه اشاره کردو از دست اندرکاران این حوزه توجه به وجود این عناصر را جزو اهم فعالیت ها در این عرصه برشمرد.                                                                           

در ادامه صحبت‌ها تأکید بر شکل گیری شورای سیاستگزاری نشریات دانشجویی را جزو ابتدایی‌ترین اقدامات در حوزه فعالیت نشریات عنوان کرد و در این خصوص به سوالات کارشناسان پاسخ داد.  

همچنین رفیعی توضیحاتی را در خصوص ارکان اصلی نشریات از جمله لگو، قطع نشریات، موعد انتشار و انتخاب محتوای متناسب با زمینه انتشار نشریات ارائه کرد و در انتها به نقش سردبیر و اهمیت این عنصر در نشریه به عنوان مغز متفکر یک نشریه پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.