سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب بوشهر بازدید کردند

بازدید از نمایشگاه کتاب بوشهر

به همت دفتر استعدادهای درخشان و کانون دانشجویی سفیران سلامت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشجویان از نمایشگاه بزرگ کتاب بوشهر بازدید کردند.

به گزارش مفدا بوشهر، بعد از ظهر دوشنبه ۱۵ بهمن ماه ۳۵ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب یک تور کتاب از سیزدهمین نمایشگاه کتاب بوشهر بازدید کردند.

 در این نمایشگاه  دانشجویان  کتاب های مورد نظر خود را با تخفیف ۳۰ درصدی  خریداری کردند.                                          

کارشناس استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی این بازدید بیان داشت: دوران دانشجویی  برای مطالعه و آشنا شدن با کتاب های مختلف و خواندن کتاب بستر مناسبی را فراهم می کند. از آنجایی که کتاب غذای روح است، در صورت مقوی بودن، روح انسان را تقویت می کند. کتاب رابط انتقال فرهنگ میان نسل های مختلف است. تجربه نشان داده است کتاب و رونق چاپ آن موجب رونق بازار فرهنگ می شود و جامعه ای که فرهنگ مطالعه در آن رشد داشته باشد پیشرفت می کند.

 یونس سلیمی کوچی افزود: دغدغه بسیاری از دانشجویان ، تنها پاس کردن واحدهای شان است و کمتر کسی به مطالعه غیر درسی می‌پردازد. در این حالت خواندن کتاب های غیر درسی مورد توجه قرار نمی گیرند.

 وی در ادامه گفت: در دانشگاه ها اساتید از دانشجویان خود تنها خواندن کتاب ها و جزوه های درسی را می خواهند در نتیجه بیشتر دانشجویان هم تنها به خواندن کتابهای مربوط به رشته‌ی خود اکتفا می‌کنند.

سلیمی فرهنگ کتاب خوانی با استفاده از رسانه و سیستم های آموزشی در دانشگاه ها و استفاده از ایده خلاقانه دانشجویان را گام های موثری در این راستا دانست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.