شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳

به همت مرکز شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی سمنان

جلسه آموزشی "آشنایی با اهدای عضو" در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد

semnan

به همت مرکز شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی سمنان و با هدف آشنایی دانشجویان با فرهنگ اهدای عضو، مکانیسم مرگ مغزی، اهمیت و ارزشمندی موضوع اهدای عضو، جلسه آموزشی– توجیهی "آشنایی با اهدای عضو" در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا سمنان، در این جلسه آموزشی، جمعی از دانشجویان ورودی ۹۵ رشته‌های پرستاری و دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان حضور داشتند.

این جلسه آموزشی که با هدف آشنایی دانشجویان با فرهنگ اهدای عضو، مکانیسم مرگ مغزی، اهمیت و ارزشمندی موضوع اهدای عضو برگزار شد، همتی، روانشناس و کارشناس مسئول شناسایی مرکز، به بیان توضیحاتی درباره لزوم و اهمیت اهدای عضو به عنوان عملی خداپسندانه، پرداخت و نحوه همکاری دانشجویان به عنوان سفیران اهدای عضو را بیان کرد.

در ادامه دانشجویان رشته های پرستاری و دندانپزشکی، با پیوستن و حمایت از جنبش ۸=۱ ( هر نفر اهدا کننده مرگ مغزی حافظ حیات هشت نفر)، به عنوان اقدامی در جهت فرهنگ سازی اهدای عضو، تمایل خود را به همکاری به عنوان سفیر زندگی در جهت نجات جان بیماران نیازمند به پیوند عضو، با مرکز شناسایی و فراهم آوری اعلام کردند.

لازم به ذکر است، سفیران اهدای عضو یا سفیران زندگی، خط اول پاسخگویی به سؤالات و نقاط مبهم دیدگاه های آحاد مردم در مورد اهدای عضو و پیوند اعضا هستند و اطلاعات کامل و جامعی از مباحث مربوطه دارند و به ‌عنوان منبع موثق اطلاعات اهدای عضو در جامعه، یاری‌دهنده بیماران نیازمند به پیوند هستند.

در این راستا مرکز شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی از کلیه همکاران عزیز، اعضای هیئت علمی، اساتید، پزشکان، پرستاران، کارمندان بخش های مختلف، دانشجویان و...، در صورتی که در هر یک از زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، برگزاری کارگاه، تهیه بروشور پوستر و پاورپوینت، عکاسی و فیلم برداری، همکاری در اجرای مراسم، دارای توانمندی هستید در جهت ترویج این فرهنگ دعوت به همکاری می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.