سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰

نشست کارشناسان تشکل‌های اسلامی و نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد

نشست کارشناسان

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت که در نشست کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مشهد مقدس حضور داشت، از برگزاری ۱۴۰ کرسی آزاداندیشی در سال تحصیلی ۹۶- ۹۷ در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش مفدا ، نشست کارشناسان تشکل‌های اسلامی و نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور  که به منظور ارزیابی برنامه‌های سال جاری و تبیین اهداف برنامه‌های فرهنگی سال آینده صبح روز ۱۳ بهمن ماه ۹۷ در مجتمع پارسیان توس مشهد آغاز شده بود، عصر همان روز  با دو نشست ادامه یافت.
برگزاری نشست در خصوص جایگاه و ظرفیت‌های کرسی‌های آزاد اندیشی برای کارشناسان تشکل‌های اسلامی دانشجویی و ارائه شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات دانشجویی ویژه کارشناسان نشریات دانشجویی دو نشستی بودند که عصر روز شنبه ۱۳ بهمن برگزار شد.
در نشست جایگاه و ظرفیت‌های کرسی‌های آزاداندیشی که با حضور امیر للگانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد، گزارشی از کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار شده توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارائه شد.

به گفته للگانی از مهر تا اسفند ۹۶ بالغ بر ۸۰کرسی آزاداندیشی و از فروردین تا شهریور ۹۷ بالغ بر ۶۰ کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شده است‌، بنابراین در سال تحصیلی ۹۶- ۹۷  تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موفق شده‌اند ۱۴۰ کرسی‌آزاد اندیشی برگزار کنند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت «ازدواج و جوانان»، «روابط دختران و پسران»، «حجاب و عفاف»، «نقش دین در زندگی»، «مشکلات اقتصادی و سیاسی» از جمله موضوعات کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار شده عنوان کرد.

در ادامه این نشست کاظم حاجی‌زاده کارشناس تشکل‌های‌اسلامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل شبکه‌ای مرکب از کارشناسان فرهنگی و دانشجویانی که در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی فعال هستند، اظهار داشت: بیش از ۵۴ کارشناس فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و ۲۴۰ دانشجوی فعال فرهنگی در حوزه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی فعالیت می‌کنند.

 در ادامه این نشست فرهنگی کارشناسان تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور سوالات، ابهامات و نظرات خود در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی مطرح کردند.

 در نشست دیگری با موضوع رتبه‌بندی نشریات دانشجویی مظاهری کارشناس نشریات دانشگاهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت گفت: با توجه به نگاه سلیقه‌ای که در حمایت از نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف دیده می‌شود، نیاز به ایجاد وحدت رویه در حیطه حمایت و ساماندهی وضعیت نشریات دیده می‌شود.

وی افزود: از این رو پیش نویس طرح سامانه‌ای در وزارت بهداشت برنامه‌ریزی شده است که در این جلسه به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد تا در صورت لزوم تغییرات و اصلاحات مورد توجه کارشناسان در آن لحاظ شود و در جلسه هفته آتی شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی مصوب و به صورت متمرکز به دانشگاه‌ها جهت اجرا ابلاغ شود.

مظاهری در خصوص اهداف راه‌اندازی این سامانه توضیح د اد: رتبه‌بندی نشریات بر اساس معیارهای استاندارد، پایش مستمر نشریات دانشجویی، ایجاد آرشیو نشریات دانشگاهی به صورت الکترونیک،  ایجاد بانک جامع اطلاعات شناسنامه‌ای نشریات دانشگاهی، ساماندهی اعتبارات اختصاص یافته به نشریات،  ایجاد وحدت رویه در حمایت‌های مادی و معنوی از نشریات از جمله مورادی است که با راه‌اندازی این سامانه اجرا خواهند شد.
گفتنی است، در این نشست آقای محمد رضاییان کارشناس نشریات دانشگاه علوم پزشکی فسا حضور داشتند و در پایان جلسه  پیش‌نویس رتبه‌بندی نشریات دانشگاهی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و کارشناسان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.