سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۴

به گزارش خبر گزاری مفدا – جهرم

برگزاری کارگاه پاپ اسمیر و غربالگری سرطان دهانه رحم در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

برگزاری کارگاه پاپ اسمیر و غربالگری سرطان دهانه رحم در دانشگاه علوم پزش کی جهرم

انجمن علمی بهداشت به منظور ارتقاء آگاهی های علمی و بالینی دانشجویان به ویژه کاروزان رشته بهداشت عمومی اقدام به برگزاری کارگاه پاپ اسمیر و غربالگری سرطان دهانه رحم نمودند

به گزارش خبر گزاری مفدا – جهرم

انجمن علمی بهداشت  به منظور ارتقاء آگاهی های علمی و بالینی دانشجویان به ویژه کاروزان رشته بهداشت عمومی اقدام به برگزاری کارگاه پاپ اسمیر و غربالگری سرطان دهانه رحم را با تدریس خانم جمالی، کارشناس مامایی و ارشد باروری  نمودند   .

جمالی در خصوص تست پاپ اسمیر یا آزمایش اسمیر گفت  :  یکی از آزمایش هایی است که برای تشخیص سرطان دهانه رحم یا سرطان گردن رحم (  سرطانی که تا ۵۰ سال پیش اولین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در کشورهای پیشرفته بوده است)  و عواملی که منجر به این سرطان می گردد ،  استفاده می شود  .   این آزمایش با نمونه برداری  (  بیوپسی  )  و آزمایش سلول شناسی از گردن رحم دستگاه تولید مثل زنان انجام می گیرد  .   پزشکان توصیه می کنند،  زنان تست  پاپ اسمیر  را به صورت منظم سالی یک بار تا سن   ۶۰ ۵۵  سالگی انجام دهند و از سن ۶۰ سال به بعد ،  در صورت منفی بودن نتایج تست های پیشین دیگر نیازی به غربالگری نیست  .

در این کارگاه اهمیت غربالگری سرطان دهانه رحم در زنان و شیوع بالای آن در جامعه زنان ایرانی، و نقش کارشناس بهداشت عمومی در آگاه سازی زنان و راه های پیشگیری از آن سخنرانی گردید  .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.