چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵

آیین مراسم روپوش سفید دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

مراسم روپوش سفید

با عنایت به اهمیت تبیین شرایط لازم برای دانشجویان در هنگام ورود به عرصه های بالینی و تاکید وزارت متبوع آیین مراسم روپوش سفید دانشجویان دکترای حرفه ای پزشکی دانشکده پزشکی و واحد پردیس بین الملل دانشگاه برگزار شد

به گزارش مفداگلستان به نقل از وبدا، این مراسم که در محل سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی گرگان برگزار گردید در ابتدا،  حجت الاسلام والمسلمین حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و مدیرگروه معارف اسلامی دانشکده پزشکی ضمن مهم برشمردن آشنایی بیشتر دانشجویان با مبانی تعهدات اخلاقی و الزامات رفتار حرفه‌ای در آستانه ورود به دوره بالینی و توصیه های اخلاقی در عرصه پزشکی، گفت: گاهی تنها با دست گذاشتن بر دست بیمار و یک دلجویی ساده، حال بیمار دگرگون می‌شود. همدلی با بیماران را هرگز فراموش نکنید. من یقین دارم که خداوند نیز این کار نیک شما را می‌بیند و در مقابل، هرچه از او بخواهید، به شما عطا می‌کند.
در ادامه مراسم دکتر محمدحسین تازیکی ریاست دانشکده پزشکی سختکوشی را از خصایص مهم و ذاتی یک پزشک خواند وتاکید کرد: حتی در محدودیت‌ها و دشواری‌ها هم می‌توان با همت و تدبیر، کارهایی ماندگار و شایسته‌ انجام داد.  رئیس دانشکده پزشکی به تجربه منحصربه‌فرد حضور در محیط بیمارستان اشاره کرد و گفت: این حضور برای شما تجربه متفاوتی خواهد ساخت. همه عناصر حاضر در یک محیط بالینی برای شما می‌تواند آموزنده باشد حتی شنیدن صحبت‌های بیماران و دقت در اجزای کلام آنها، یک مقوله علمی و آموزشی است. شما در بیمارستان، مشاهدات و دریافت‌هایی خواهید داشت که در هیچ کتاب و منبعی یافت نمی‌شود.  وی در ادامه به تشریح سیاست های کلی دانشکده پرداخت.
در ادامه مراسم دکتر محمدمهدی مطهری رئیس نظام پزشکی گرگان و رئیس شورای هماهنگی سازمان نظام پزشکی استان ضمن مهم برشمردن ارتباط فی مابین پزشکان و سازمان نظام پزشکی گفت: یادگیری در عرصه پزشکی، مشروط به خلق فرصت‌هایی است که خودتان باید برای خودتان رقم بزنید. شما در این مسیر باید با نیت خالص به بیماران خدمت کنید و برای شفا و بهبود حال آنها بکوشید و ذهن خود را درگیر مسایل جنبی و کم‌اهمیت نکنید.  وی افزود: رعایت حال بیمار و احترام به اصول انظباطی و اخلاقی حوزه سلامت یکی از مهمترین مواردی بوده که بایستی همگی به آن اهتمام ورزند. دکتر مطهری در پایان به تشریح ارتباط نظام پزشکی و دانشجویان کارآموزی  بالینی پرداخت.
در بخش دیگر، دکتر حسن اسمعیلی معاون آموزش پزشکی عمومی و مدیرگروه اطفال دانشکده ضمن تاکید بر رعایت قوانین آموزشی بخش های بالینی گفت: محیط بیمارستان، محیطی غنی و جامع برای آموزش بوده و بایستی اهتمام ویژه نسبت به این مهم ورزید. وی در ادامه به تشریح دروس قابل ارائه در بخش های بالینی، بررسی نکات کلی و مرحله به مرحله بخش ها و مواردی در حیطه آموزش پزشکی عمومی پرداخت.
در انتها دکتر تقی امیریانی رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی گرگان و مدیرگروه آموزشی داخلی و نشانه شناسی دانشکده پزشکی گفت: دیدن لبخند رضایت بیمار پس از درمان و پس از برداشتن بار رنج و مرارت از دوش او، با هیچ چیز دیگری در جهان قابل مقایسه نیست و تنها پاداشی که من را اقناع می‌کند، همین است که رفع کسالت بیمارانم را ببینم و رضایتمندی و خوشحالی آنها را احساس کنم.  وی در ادامه به تشریح نکات کلی در ارتباط با حضور گروه های دانشجویی در مراکز آموزشی درمانی دانشگاه پرداخت.
در پایان این مراسم، با اهدای روپوش سفید و گرفتن عکس یادگاری دانشجویان با مسئولین دانشکده و دانشگاه به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.