چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

نشست هم اندیشی شورای پیام گزاران سلامت استان گلستان برگزار شد

نشست

نشست هم اندیشی شورای پیام گزاران سلامت استان با حضور امیرعبدالسلام مهیمنی ، سرپرست دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه ، دکتر دوجی مجری برنامه جامع سلامت استان و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان به نقل از وبدا، در این نشست که در محل سالن شهید آوینی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد، دکتر دوجی مجری برنامه جامع سلامت استان با اشاره به اینکه بیش از ۷۵ درصد عوامل تعیین کننده سلامت، خارج از حوزه سلامت  قرار دارند، شناسائی و کنترل عوامل موثر بر سلامت در سطح اجتماع را از دلایل استقرار حوزه اجتماعی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی بیان کرد.
وی  افزود : ابلاغ بسته سلامت کارکنان و بررسی شاخصهائی مثل شاخصهای عدالت در سلامت باید با تشریک مساعی همه دستگاهها عملی گردد تا  درنهایت بتوانیم به برنامه جامع سلامت استان دست یافته که به عنوان برنامه ای  جامع تدوین و به عنوان یک سند بالادستی استان محقق گردد و با استفاده از آن همه ارگانها بتوانند پروژه هائی را در حوزه سلامت تعریف نموده و نقش و وظیفه مندی خودشان را در قبال سلامت ایفا نمایند.
دکتر دوجی گفت : در کارگروه سلامت و امنیت غذائی استان (ساغ) کمیته هائی ازجمله شورای پیام گزاران سلامت، خانه مشارکت مردم، کمیته دیده بانی سلامت و ... تعریف شده و مصوبات این کارگروه نیز برای همه دستگاه های اجرائی لازم الاجرا می باشد.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.