سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳

حجت الاسلام محمدیان در جلسۀ مشترک مسئولان استانی نهاد و مسئولان بسیج دانشجویی کشور:

امید اصلی جریان فتنه به دانشگاه و دانشجو بود اما دانشگاهیان مقابل فتنه ایستادند

فتنه

مفدا:حجت الاسلام محمدیان گفت: فعالان فتنه-آگاهانه یا ناآگاهانه- بساط کودتای نرم را در کشور پهن کرده بودند و امید اصلی جریان فتنه هم به دانشگاه و دانشجو بود، ولی دانشگاهیان با ایستادن در مقابل فتنه، امیدهای آنها را کاملاً به یأس مبدّل کردند.

حجت‌الاسلام محمدیان در جلسۀ مشترک مسئولان استانی نهاد و مسئولان بسیج دانشجویی کشور ، ضمن اشاره به اینکه هر فتنه‌ای در کنار آسیب‌ها و آفت‌هایش، حتماً برکاتی نیز به‌دنبال دارد گفت: در کنار ریزش‌های فتنۀ 88 رویش‌های خوبی در جبهۀ انقلاب و مدافعین نظام مشاهده می‌کنیم که در نوع خود کم‌نظیر است. بعد از این حوادث، حرکت‌های مردمی خوبی شکل گرفت و رشد کرد؛ از جمله «جشنواره‌های هنری» و «کتاب‌های تحلیلی» و «مستندهای قوی»

چرا دعای پیامبر(ص) برای عدم اختلاف بین مسلمین، مستجاب نشد؟ 
حجت الاسلام محمدیان با اشاره به آیه 65 سورۀ انعام که خداوند می‌فرماید: «قُلْ هُوَ الْقادِرُ عَلی‏ أَنْ یَبْعَثَ عَلَیْکُمْ عَذاباً مِنْ فَوْقِکُمْ أَوْ مِنْ تَحْتِ أَرْجُلِکُمْ أَوْ یَلْبِسَکُمْ شِیَعاً وَ یُذیقَ بَعْضَکُمْ بَأْسَ بَعْضٍ انْظُرْ کَیْفَ نُصَرِّفُ الْآیاتِ لَعَلَّهُمْ یَفْقَهُون» گفت:  یعنی خداوند قادر است و می‌تواند برای شما عذابی از بالای سر یا عذابی از پایین پای شما(یعنی از آسمان یا زمین) بر شما نازل کند، یا اینکه شما را به‌صورت دسته‌های پراکنده‌ای، متفرّق کند و شما گروه‌های مختلفی بشوید که با همدیگر اختلاف دارید و خداوند طعم جنگ با همدیگر را به شما بچشاند.

وی افزود: وقتی این آیه نازل شد، پیامبر اکرم(ص) خیلی نگران شدند، چون این آیه مربوط به مسلمین بود. پیامبر(ص) برخاستند، وضو گرفتند و یک نماز طولانی خواندند و از خدا خواستند که «خدایا! این عذاب آسمانی و عذاب زمین و همچنین فرقه فرقه شدند مسلمان‌ها و به‌جان هم افتادنِ مسلمان‌ها را از ما دور کن!»

حجت الاسلام محمدیان افزود: در روایت هست که بعد از این دعای پیامبر(ص)، جبرئیل نازل شد و گفت: «دو دعای اول شما مورد قبول واقع شد و خداوند عذاب آسمانی و عذاب زمینی را از امت شما برداشت-لذا عذاب‌های آسمانی مثل صاعقه و صیحه، یا عذاب زمینی مثل خسف(فرو رفتن در زمین) که در در امت‌های قبل پیش می‌آمد، دیگر در امت اسلامی اتفاق نیفتاد-ولی دو درخواست دوم شما مستجاب نشد»

رسول خدا(ص) به جبرئیل فرمود: اگر بنا باشد خدا امت مرا به جان هم بیندازد، دیگر از امت من چیزی باقی نمی‌ماند.( مجمع‌البیان/ج4/ص487)

جبرئیل به پیامبر(ص) گفت: چاره‌ای از فتنه نیست؛ چون هر امتی باید امتحان شود
حجت الاسلام محمدیان درخصوص مواجهه پیامبر اکرم (ص) در مواجهه با فتنه گفت: دوباره رسول خدا(ص) به دعا و مناجات برخاستند اما در جوابش این آیه نازل شد: «أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا یُفْتَنُونَ* وَ لَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ  فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُواْ وَ لَیَعْلَمَنَّ الْکَاذِبِین»(عنکبوت/2و3) طبق این جوابی که به رسول خدا(ص) داده شد، آن دو مورد-یعنی اینکه در میان امت اسلام اختلاف ایجاد می‌شود و امت تا پای جنگ با همدیگر پیش می‌روند- باقی است و همۀ تاریخ اسلام هم گواه بر این است

وی افزود: بعد از اینکه این آیه نازل شد، جبرئیل به پیامبر(ص) عرض کرد: «هیچ چاره‌ای از فتنه نیست، چون هر امتی بعد از پیغمبرش باید آزمایش شود تا معلوم شود که چه کسانی واقعاً پیرو آن پیامبر هستند و چه کسانی نیستند»( مجمع‌البیان/ج4/ص487)
علی(ع): خدا برای اهل تقوا راه خروج از فتنه‌ها را قرار می‌دهد

حجت الاسلام محمدیان در خصوص رفتار حضرت علی (ع) در مقابله با فتنه بیان داشت: وقتی امیرالمؤمنین(ع) بعد از 25 سال به خلافت رسید، در خطبه‌ای به مردم فرمود: «وَ الَّذِی بَعَثَهُ بِالْحَقِّ لَتُبَلْبَلُنَّ بَلْبَلَةً وَ لَتُغَرْبَلُنَّ غَرْبَلَةً وَ لَتُسَاطُنَّ سَوْطَ الْقِدْرِ حَتَّی یَعُودَ أَسْفَلُکُمْ أَعْلَاکُمْ وَ أَعْلَاکُمْ أَسْفَلَکُم‏»(نهج‌البلاغه/خطبه 16) یعنی به خدایی که پیامبر(ص) را مبعوث کرده، سوگند می‌خورم که به‌شدت مورد آزمایش قرار می‌گیرید و غربال می‌شوید-همانند محتویات یک دیگ که وقتی می‌جوشد، زیر و رو می‌شود- آن‌چنان بالا و پایین می‌شوید که جای اسفل و اعلا عوض می‌شود.

وی افزود: بالاخره این فتنه‌ها وجود دارد، ولی امیرالمؤمنین(ع) در جای دیگر می‌فرماید: برای کسانی که اهل تقوا باشند، خداوند راه خروج از فتنه‌ها را قرار می‌دهد و نوری برای خروج از ظلمت‌ها برای آنها قرار می‌دهد «وَ اعْلَمُوا أَنَّهُ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً مِنَ الْفِتَنِ وَ نُوراً مِنَ الظُّلَم‏» (نهج‌البلاغه/خطبه183) ولی کسانی که این تقوا را ندارند، در فتنه‌ها گیر می‌کنند و دچار مشکل می‌شوند.

شاید فتنۀ 88 مهمترین فتنه در بین فتنه‌های بعد از انقلاب بود/9دی فرصت خوبی برای بازخوانی فتنۀ 88 در مجموعه‌های دانشگاهی است
نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها در خصوص قضایای فتنه 88 و قرار گرفتن در آستانۀ 9دی بیان داشت: اگر به آنچه در سال 88 به‌عنوان فتنه‌ای بزرگ اتفاق افتاد، یک نگاهی داشته باشیم در بین فتنه‌های بعد از انقلاب، شاید فتنۀ 88 مهمترین و بزرگترین فتنه‌ای بود که انقلاب اسلامی، با موفقیت از آن عبور کرد. بعد از انقلاب، هیچ فتنه‌ای مانند فتنۀ 88 نبود، و 9دی هم فرصت خوبی است که دوستان‌مادر مجموعه‌های دانشگاهی این اتفاق مهم را بازخوانی کنند. چون وقتی غبار فتنه بلند می‌شود، خیلی از واقعیت‌ها دیده نمی‌شود، اما وقتی غبارها می‌نشیند، خوب می‌شود فهمید که چه آسیب‌هایی وارد شده و چه مشکلاتی پیش آمده؟

در اینجا چند نکته را دربارۀ فتنۀ 88 عرض می‌کنم و اینکه چه آسیب‌هایی از فتنۀ 88 دیدیم؟ ضمن اینکه این فتنه چه برکاتی برای ما داشت؟

نکتۀ 1. حماسۀ بزرگ مردم در انتخابات 88 را با فتنه خراب کردند/ درصد مشارکت مردم، یک رکورد جهانی بود
حجت الاسلام محمدیان در خصوص آسیب هایی که فتنه 88 برکشور و نظام وارد آورد، گفت: یک نکته این است که در سال 88 واقعاً یک حماسۀ بزرگ که در کشور ما اتفاق افتاد را با فتنه خرابش کردند. 40 میلیون نفر از مردم پای صندوق آمدند که تا آن‌روز یک رکورد جهانی محسوب می‌شد؛ یعنی درصد مشارکت مردم در انتخابات سال 88 یک رکورد جهانی بود. این در مقایسه با مشارکتی که در کشورهای دیگر وجود دارد، یک افتخار بزرگ بود.

وی افزود: یکی از آسیب‌هایی که فتنه‌گران وارد کردند، تبدیل یک فرصت طلایی به تهدید بود. و لذا ما نتوانستیم از این مشارکت حماسی مردم، آن استفادۀ لازم را به‌عمل بیاوریم. این اولین ضربه‌ای بود که وارد شد.

نکتۀ 2. فتنه‌گران با ادعای «تقلب در انتخابات» به حیثیت بین‌المللی کشور خدشه وارد کردند  
نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه ها ادامه داد: نکتۀ دومی که اتفاق افتاد، خروج دو تن از کاندیداها از قواعد بازی، اعتراض به داور و ادعای تقلب و خیانت در آرای مردم بود. البته یکی از این کاندیداها در دور قبل هم چنین ادعایی کرده بود، ولی آن‌موقع ادعایش نگرفت و نتوانست کاری از پیش ببرد. اما در سال 88 توانستند بخشی از طرفداران خود را به خیابان‌ها بکشانند و به‌دنبال ایجاد فشار و ابطال انتخابات بر آمدند و از پذیرش قوانین طفره رفتند. این هم اتفاقی بود که تقریباً در کشور ما پیش نیامده بود.

وی افزود: فتنه‌گران به حیثیت بین‌المللی کشور ما خدشه وارد کردند، و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این بود که تقریباً تا آن موقع، ما هر سال یک انتخابات برگزار کرده بودیم، و همیشه هم تمام جریانات بر سلامت انتخابات، صحّه می‌گذاشتند، ولی در سال 88 آمدند و ابهام و شبهه درست کردند و به آبروی نظام صدمه وارد کردند.

نکتۀ 3. تحمل و ظرفیت بالای نظام در مقابل فتنه‌گران ستودنی بود/مدعیان تقلب در انتخابات هیچ مستنداتی ارائه نکردند
حجت الاسلام محمدیان در ادامه افزود: نکتۀ سومی که اتفاق افتاد، ظرفیت بالای نظام و همچنین تحمل بسیار ستودنیِ نظام بود که برای اولین بار، تأیید نتایج انتخابات را تا 5 روز به تعویق انداختند و از خودِ کاندیداهای معترض، برای حضور در شورای نگهبان دعوت کردند و چندین بار، رسماً اعلام کردند که هر مستندی دربارۀ تقلبِ احتمالی دارید، ارائه کنید، ولی عجیب این است که هیچ پاسخی دریافت نشد!

وی گفت: برخی شخصیت‌های مهم نظام رفتند و با کاندیداهای معترض صحبت کردند و گفتند: هرچه مستندات دارید، ارائه دهید تا ما برویم و پیگیری کنیم» و آنها را قانع کردند که خودشان بیایند در شورای نگهبان حضور پیدا کنند، و آنها علی‌رغم اینکه قول دادند به شورای نگهبان بیایند، ولی نیامدند و حتی نمایندۀ خودشان را هم نفرستادند. آنها آقای محتشمی‌ را به عنوان نماینده معرفی کردند، و ایشان هم با اینکه قول داده بود به شورای نگهبان برود و مستندات را ارائه کند، اما نرفت. در نهایت هم غیر از کلی‌گویی و بیان احتمالات، هیچ مستندی برای وقوع تخلف یا تقلب سازمان‌یافته یا تقلبِ مؤثر در انتخابات، ارائه نکردند.

نکتۀ 4. حضور اغتشاش‌گران خیابانی در پناه تجمعات طرفداران کاندیداهای معترض بود/کار اغتشاش‌گران، مصداق «محاربه» بود
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیان نکته دیگر از آسیب های فتنه 88 بیان داشت: نکتۀ چهارم، حضور اغتشاش‌گران در خیابان‌ها بود؛ آن‌هم در پناه تجمعات طرفداران این کاندیداها! خیلی از این طرفداران، خودشان اغتشاش‌گر نبودند، بلکه با اعتمادی که نسبت به کاندیداهای معترض داشتند، به خیابان‌ها آمده بودند، ولی اغتشاش‌گران از این فرصت استفاده کردند، و امنیت مردم را سلب کردند، و موجب شدند که عده‌ای از مردم کشته شوند؛ علاوه بر تخریب‌های فراوانی که موجب احساس ناامنی در کشور شد. و این اتفاقاتی که رخ داد، واقعاً مصداق «محاربه» بود.

وی افزود: محاربه جایی است که مردم را با ناامنی مواجه کنند. اگر یک فرد یا گروه، کاری کند که مردم احساس ناامنی کنند، این محاربه است و قطعاً اغتشاش‌گران حکم محاربه را داشتند و انتظار می‌رفت کاندیداهایی که این زمینه را فراهم کردند، ساحت خودشان را از ارتباط با اینها پاک کنند و بگوید «این اغتشاش‌گران ربطی به ما ندارند» اما حتی تا امروز هم این‌کار را انجام نداده‌اند، و بلکه از اینها حمایت کردند و مسئولیت آن‌را متوجه نظام کردند که «چرا نظام، انتخابات را ابطال نمی‌کند تا این اغتشاشات به پایان برسد؟!»

نکتۀ 5. کل جریان استکبار و ضد نظام، از آقای موسوی و آشوبگران حمایت کردند
حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: نکتۀ پنجمی که اتفاق افتاد، به میدان آمدن کل جریان استکبار و ضد نظام، و حمایت علنی از آقای موسوی و آشوبگران خیابانی بود که با حمایت پُرحجم رسانه‌ها انجام شد و اینجا بود که بوی انقلاب‌های مخملین هم به مشام رسید و احتمالات مستندی به‌دست آمد مبنی بر اینکه این طراحی، قبل از انتخابات انجام گرفته بود.

وی تأکید کرد: سفارت انگلیس از چند ما قبل از انتخابات، به مأموران خود تذکر داده بود که در ایام انتخابات احتیاط کنند و از سفر به ایران در این ایام خودداری کنند! یعنی آنها احتمال این آشوب‌ها را می‌دادند، با اینکه تا آن‌موقع هیچ انتخاباتی در ایران به آشوب کشیده نشده بود که کسی احساس نگرانی کند!

وی گفت: آمریکایی‌ها که تازه قول داده بودند «می‌خواهند رفتارشان را با ایران تغییر دهند» یک‌باره گفتمان دورۀ بوش را از سر گرفتند و به حمایت از آشوبگران پرداختند و نظام را محکوم کردند. آلمان، فرانسه و ایتالیا و برخی کشورهای دیگر نیز با آمریکا و انگلیس، همراهی کردند و از آشوب‌ها حمایت کردند. ولی مقام معظم رهبری آن‌موقع فرمود: «اینها خیال کرده‌اند که جمهوری اسلامی، گرجستان است!»

رقیب ترامپ پس از شکست در انتخابات حاضر نشد صحّت انتخابات را زیر سؤال ببرد/ رسانه‌های غربی معترضین انتخابات اخیر آمریکا را «آشوبگر» می‌نامند اما اغتشاش‌گران سال 88 را «مردم» می‌نامیدند! 
حجت الاسلام محمدیان در خصوص اتفاقات مشابه افتاده در انتخابات اخیر آمریکا گفت: حالا که انتخابات جدید آمریکا را پشت سر گذاشته‌ایم، وقت مناسبی است که مقایسه‌ای انجام دهیم. آقای ترامپ با صراحت می‌گفت: «اگر من رأی نیاورم، نتیجۀ انتخابات را نمی‌پذیرم!» اما وقتی رأی آورد، رقیب او حاضر نشد انتخابات را زیر سؤال ببرد که نظام‌شان را با مشکل مواجه کنند.

وی افزود: همان رسانه‌هایی که در سال 88 ما را متهم می‌کردند، همه به اصل صحّت انتخابات در آمریکا تأکید کردند و معترضین در آمریکا را «آشوبگر» نامیدند ؛ همان‌هایی که اغتشاش‌گران خیابانی سال 88 را «مردم» معرفی کردند! واقعاً این برخورد دوگانه‌ای که وجود دارد خیلی عجیب است!

نکتۀ 6. آسیب‌های زیادی به نیروهای خودی و داخل نظام وارد شد/ انتخابات سال 88 امتحان خواص بود؛ نه عموم مردم

حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: نکتۀ ششم، آسیب‌هایی بود که در سال 88 به نیروهای خودی و داخل نظام وارد شد. در آن زمان، شایعات خیلی شدت پیدا کرد و دروغ‌پراکنی‌های زیادی صورت گرفت که حتی جمعی از نیروهای خودی را هم گرفتار شبهه کرد؛ به حدی که برخی از آنها داشتند باور می‌کردند. البته بیشتر، خواص مشکل پیدا کردند، و این مشکل در بین عموم مردم کمتر بود. واقعاً انتخابات سال 88 امتحان خواص بود، نه عموم مردم.
طبع فتنه این است که معمولاً تر و خشک با هم می‌سوزند و این اتفاق در سال 88 نیز افتاد و برخی از نیروهای خودی آسیب دیدند.

نکتۀ 7. در هر فتنه‌ای در کنار ریزش‌ها، شاهد رویش‌هایی نیز هستیم
نمایده رهبر معظم انقاب در دانشگاه ها افزود: نکتۀ دیگر اینکه هر فتنه‌ای در کنار آسیب‌ها و آفت‌هایی که دارد، حتماً برکاتی هم به‌دنبالش هست. همیشه در کنار ریزش‌ها، شاهد رویش‌هایی نیز هستیم. در سال 88 که آن اتفاق تلخ رخ داد، رویش‌های خوبی هم در جبهۀ انقلاب و مدافعین نظام را مشاهده می‌کنیم که واقعاً در نوع خودش کم‌نظیر است.

وی گفت: حرکت‌های مردمی‌ای که بعد از حوادث سال 88 شاهدش بودیم؛ از جمله «جشنواره‌های هنری» یا «کتاب‌های تحلیلی» یا «مستندهای قوی» بسیار رشد کردند.

بعد از فتنۀ 88 شاهد تقویت نقش مردم در دفاع از انقلاب هستیم؛ حتی بیش از مسئولین! / ما مسئولین هم باید تلاش کنیم از مردم عقب نمانیم!

وی در خصوص اثرات فتنه 88 در بین مردم گفت: به عبارت دیگر، قبل از سال 88 به‌تدریج، دفاع از انقلاب بر عهدۀ مسئولین افتاده بود و مردم هم می‌گفتند که «طبیعتاً این وظیفۀ مسئولین است» اما بعد از سال 88 دوباره شاهد حضور پررنگ مردم، و جوان‌ها در صحنۀ دفاع از انقلاب بودیم.

وی افزود: واقعاً مردم احساس مسئولیت بیشتری کردند، و نشان دادند که جلوتر از بسیاری از مسئولین حرکت می‌کنند و این جزء برکات آن حوادث بود. و ما مسئولین هم باید تلاش کنیم که از مردم عقب نمانیم!

نکتۀ 8. نقش دانشگاه در مقابله با کودتای نرم سال 88 خیلی مهم و قابل توجه است/ امید اصلی جریان فتنه، به دانشگاه و دانشجو بود
حجت الاسلام محمدیان گفت:‌نکتۀ آخر اینکه نقش دانشگاه نیز در مقابله با آن کودتای نرم سال 88 خیلی مهم و قابل توجه است. البته ما به آن «فتنه» می‌گوییم ولی در واقع آنها به‌دنبال کودتای نرم بودند.

وی تأکید کرد: فعالان فتنه، چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، بساط یک کودتای نرم را در کشور پهن کرده بودند و امیدشان هم به دانشگاه بود. و خصوصاً فکر می‌کردند که دانشجویان با آنها همراهی خواهند کرد. این مسأله با توجه به مذاکراتی که در جلسات‌شان داشتند، کاملاً روشن می‌شود و اسنادش هم الان موجود است که امید اصلی جریان فتنه، به دانشگاه و دانشجو بود، و به‌طور خاص برای 16 آذر آن سال برنامه‌ریزی کرده بودند و گمان می‌کردند که در 16 آذر دانشگاه‌ها کاملاً با آنها همراه می‌شوند و بعد از آن-یعنی حدود یک‌ماه بعدش- در ماه محرم و روز عاشورا می‌توانند مردم را به صحنه بیاورند و کودتای آنها به‌نتیجه خواهد رسید!

دانشگاهیان امید فتنه‌گران را به یأس مبدّل کردند/ دانشگاه و دانشجویان به جریان فتنه روی خوش نشان ندادند؛ بلکه غالباً در مقابل فتنه‌گران ایستادند 
حجت الاسلام محمدیان در خصوص واکنش دانشگاه به فتنه گران گفت: در حالی‌که همه دیدیم دانشگاه و دانشجویان به جریان فتنه روی خوش نشان ندادند و در بسیاری از دانشگاه‌ها، نیروهای انقلابی و وفادار به نظام، کاملاً میدان‌دار بودند و رودرروی فتنه‌گران ایستادند و امیدهای آنها کاملاً به یأس مبدّل شد. 
ما 16آذر سال 88 را جزء استثنایی‌ترین 16آذرهای بعد از انقلاب می‌دانیم، در آن‌سال پیوند دانشگاه با نظام، بسیار مستحکم شد و جریان فتنه را آشفته کرد. در 9دی هم حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه، آخرین میخ را بر تابوت فتنه کوبید و مُهر بطان را بر حرکت‌های فتنه‌انگیز زد.

باید فتنه را بادقت برای نسل جوان بازخوانی کنیم
نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه ها تأکید کرد: امروز هم نیاز داریم که فتنه را بادقت برای جوان‌های‌مان بازخوانی کنیم. دانشجویانی که امسال وارد دانشگاه می‌شوند، در سال 88 یا در دورۀ راهنمایی بودند یا اول دبیرستان بودند و خیلی از آنها نمی‌دانند که در سال 88 چه اتفاقی افتاد؟ این مسئولیت را ما باید بر عهده بگیریم و از تجربیاتی که در آن سال‌ها و بعد از آن به‌دست آمده، استفاده کنیم و این جوان‌ها را آشنا کنیم.

وی افزود:‌باید نسل جوان خودمان را با این مسأله آشنا کنیم و این تجربه را به آنها منتقل کنیم. در دانشگاه لازم است، این بازخوانی اتفاق بیفتد؛ مسئولین استانی نهاد هم این‌را به مسئولین دفاتر نهاد منتقل کنند تا این قضیه به‌درستی تبیین شود. همچنین دوستان بسیج دانشجویی هم در این زمینه باید روشنگری کنند؛ با توجه به اینکه نقش بسیج در فتنۀ 88 یک نقش کلیدی و تأثیرگذار بود.

گرچه نظام از فتنه عبور کرد، ولی فکر نکنیم که ماجرا تمام شده!/برخی مسئولین هنوز حاضر نیستند کلمۀ «فتنه» را به زبان بیاورند!
حجت الاسلام محمدیان تصریح کرد: گرچه نظام با پشتوانۀ مردم توانست از فتنه عبور کند و این بحران را مدیریت کرد. ولی فکر نکنیم که ماجرا تمام شد و پروندۀ فتنه بسته شد. بلکه-طبق بیان قرآن-حتماً با فتنه‌های دیگری روبرو خواهیم شد. مهم این است که بصیرت مردم و مسئولین حفظ شود. ما کسانی را داریم که بعد از گذشت 7 سال، هنوز حاضر نیستند کلمۀ فتنه را به زبان بیاورند! البته منظورمان جریان معارض نظام نیست، بلکه منظور برخی از همین مسئولین هستند که به‌جای کلمۀ «فتنه» می‌گویند: «حادثۀ سال 88» یا «درگیری‌های سال 88» و در رسانه‌ها نیز یک جریاناتی هستند که به لجبازی خودشان ادامه می‌دهند و علی‌رغم اینکه خودشان اعتراف کرده‌اند که «تقلبی وجود نداشت!» باز هم پافشاری می‌کنند.

وی افزود: اخیراً هم عده‌ای می‌گویند: «تا کِی می‌خواهید از این کلمه استفاده کنید؟! چرا جامعه را تقسیم می‌کنید!» در حالی‌که در جلسۀ دیدار هیأت دولت، رهبر انقلاب به خودِ وزرا فرمود: «فتنه خط قرمز است» همچنین در جلسه‌ای که با خبرگان داشتند، تأکید کردند که «فتنه خط قرمز است» اصلاً برخی از وزرا با همین عنوان از مجلس رأی اعتماد گرفتند که «ما فتنه را خط قرمز می‌دانیم»

نفوذی‌ها عملیات کربلای 4 را لو دادند و باعث شدند بچه‌های ما مظلومانه به‌شهادت رسیدند
حجت الاسلام محمدیان در خصوص فرا رسیدن سالروز عملیات کربلای 4 نیز گفت: همچنین دیروز سالگرد عملیات کربلا 4 بود که یادش را گرامی می‌داریم. البته شاید تلخ‌ترین عملیات ما در دوران دفاع مقدس همین عملیات کربلای 4 بود که عملیات لو رفت. در واقع نفوذی‌ها عملیات کربلای 4 را لو دادند و باعث شدند بهترین بچه‌های ما به‌طرز بسیار مظلومانه‌ای به‌شهادت رسیدند.

وی افزود: یک کسی می‌گفت: «اروند، تنها گلزار شهدای آبی دنیاست!» همه‌جا گلزارهای شهدا «خاکی» است ولی در اروند، این گلزار شهدای ما «آبی» است؛ آبی که با خون شهدای ما رنگین شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.