دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸

مردم و مسئولان استان آذربایجان شرقی در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور یافتند

گزارش تصویری غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تبریز

مردم و مسئولان استان آذربایجان شرقی در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز کخ به مناسبت راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه برپا شده بود حضور یافتند.

به گزارش مفداتبریز، غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راهپیمایی ۲۲ بهمن، صبح امروز با حضور فعال تعدادی چند از دانشجویان بسیجی دانشگاه، شروع به کار کرد. 
محوریت فعالیت این غرفه شامل موضوعات جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران ، دستاوردهای انقلاب اسلامی و فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی بود که این محورها در قالب های نشریه، بروشور، بنر و مصاحبه با مسئولین به مرحله اجرا درآمده بودند.
 دکتر محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور یافت و به گفتگو با بسیجیان پرداخت. 
وی در ابتدای این گفتگو  با اشاره به آیه ۲۳ سوره احزاب که می فرماید: «من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله و منهم من قضی نحبه و...» به جریانات ۵۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: همه اقشار مردم با پیروی از حضرت امام خمینی (ره)  به این نتیجه رسیده بودند که باید حکومتی اسلامی ایجاد کنند. حکومت اسلامی یعنی جایی که عدل حاکم است و از ظلم خبری نیست، آزادی به معنای واقعی کلمه در آن جامعه حاکم است و آزادی های مطرح در دین برای همه فراهم است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بیان وظایف دانشجو به وظایف بسیج دانشجویی در این باره پرداخت و بیان کرد که کسانی که در بسیج دانشجویی فعالیت می کنند انسان های مخلص، علاقه مند و پرکاری هستند که به عنوان مدافع مسائل انقلاب در داخل دانشگاه به راحتی می توانند از اصول انقلاب دفاع بکنند.
حجت الاسلام و المسلمین یوسف خیری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در غرفه ۲۲ بهمن با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی بیان کرد: ملت ایران پای انقلاب ایستاده اند ، مسئولین نیز پای انقلاب بایستند و از آن اصول عقب نشینی نکنند.
وی در ادامه به بررسی علل این واقعه بزرگ پرداخت و خاطرنشان کرد: آن چیزی که مایه پیروزی ما شد، همان، باعث بقای این انقلاب هم شد.
مردم ما فهیم و بصیر هستند اما مسئولین نیز باید پابه پای مردم پای انقلاب بایستند و از ارزش های انقلاب حمایت کنند.
وی همچنین به بررسی موضوع مقاومت پرداخت و پیام این راهپیمایی را برای کشورهای جبهه مقاومت، پیروزی در صورت مقاومت دانست.
سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا، در گفتگو با دانشجویان این غرفه با اشاره به سخن شهید دکتر بهشتی مبنی بر موذن بودن دانشجو در جامعه، دانشجویان امروز را دارای همان اخلاص، بصیرت و رسالت دانشجویان زمان انقلاب دانست و بیان کرد که هر آنچه که صبح دیدم با همان محتوا و خواسته های بروز انقلاب و هم تجدید میثاق مردم با ولایت بود.
وی در ادامه با اشاره به مراحل تحقق اهداف انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: ما در مرحله سوم فرآیند جامعه اسلامی و در مرحله دولت اسلامی هستیم و این وظیفه مسئولین است که به خود بیایند و در اعمال خود تجدید نظر کنند.
 وی تصریح کرد: به نظرم ملت به وظیفه خودشان در برابر انقلاب کاملا عمل می کنند و تمام انقلاب را با تمام پوست، گوشت و استخوان پشتیبانی می کنند و نقصی ندارند؛ البته ملت باید از توطئه دشمنان آگاه بشوند، بعضا دشمن از لبخند زدن به دنبال این است که دل ها را خالی بکند ؛ ملت نباید فریب این شیطنت های دشمن را بخورند.
خرم آبادی در پایان با اشاره به این که همه مسئولین به نوعی به انتخاب مردم هستند تاکید کرد: مردم باید در انتخابشان، مسیر دقیق و درست را انتخاب کنند تا آینده انقلاب شتاب بیشتر بگیرد و جهش بالاتری را بتواند انجام بدهد.
حجت الاسلام فروغی امام جمعه موقت اردبیل نیز در گفتگوی کوتاه با دانشجویان با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر اساس معنویت و معنویت مردم بوده است گفت: هرچه جامعه شامل خانواده، دانشجو و... رو به معنویت برده شود و کادر و کارگزارانی در نظام جمهوری اسلامی به وجود بیاید که اهل معنویت باشند، انقلاب، زنده تر و شاداب تر ادامه پیدا می کند و به سوی اهداف حود حرکت می کند تا آنجا که این معنویت به معنویتی که همه عالم را دربر می گیرد که همان ظهور حضرت مهدی (عج) است متصل می شود.
شایان ذکر است در این غرفه، یک طومار به طول ۱۵ متر خطاب به مقام معظم رهبری با محوریت دیدگاه های بسیج دانشجویی در رابطه با شرایط کنونی کشور، نظام و انقلاب و طرح درخواست های مردمی از رهبری برای تقدیم به رهبر در دیدار ۲۹ بهمن ماه به امضای مردمی رسانده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.