سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵

رئیس انجمن فوتبال وزارت بهداشت:

مشارکت دانشگاه‌ها در مسابقات فوتسال دانشجویان علوم پزشکی قابل تحسین بود

علی دیرنده دبیرانجمن فوتبال وزارت بهداشت

رئیس انجمن فوتبال وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری موفق ششمین دوره مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی و مشارکت قابل تحسین دانشگاه‌ها در این رویداد ورزشی گفت: در این دوره از مسابقات به همه اعضای تیم‌های نخست تا سوم کاپ، مدال و حکم قهرمانی اهداء شد.

علی دیرنده در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب در تشریح گزارش فنی این دوره از رقابت‌ها گفت: در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های دانشگاه‌های کوچک از حیث تعداد دانشجو، حضور شایسته و چشمگیری داشتند به طوری که گوی رقابت را از خیلی از دانشگاه‌های بزرگ ربودند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات تعداد ۸۴ بازی در سه روز (دور مقدماتی) در روزهای اول و دوم گروه‌ها پشت سر هم و در دور سوم(روز سوم) به صورت همزمان در دو سالن مجزا به منظور جلوگیری از تبانی برگزار شد به طوری که مسابقات در روز سوم در ۴ سالن انجام شد.

دیرنده گفت: در مراحل حذفی تیم‌ها در یک جدول ۳۲ تیمی و به صورت تک حذفی با هم به رقابت پرداختند. از تعداد ۳۲ تیم راه یافته به مرحله حذفی تعداد ۲۸ دانشگاه از تیم‌های اول و دوم صعود کننده  گروه‌های ۱۴ گانه بودند و ۴ تیم  بالاترین امتیاز متشکل از بندرعباس، رفسنجان، بم و شوشتر از به عنوان تیم‌های برتر سومی به جمع ۲۸ تیم راه یافته به مرحله حذفی اضافه شدند.

رئیس انجمن فوتبال وزارت بهداشت گفت: ششمین دوره مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور  با قهرمانی تیم فوتسال بقیه الله به کار خود پایان داد و پرونده این دوره از رقابت ها با نایب قهرمانی تیم سمنان و کسب برنز تیم اردبیل بسته شد.
وی گفت: تیم بقیه الله با کسب مدال طلا این دوره از رقابتها، برای دومین بار از عنوان قهرمانی خود در این مسابقات دفاع کرد. سال گذشته در پنجمین دوره این رقابتها که در خزرآباد ساری برگزار شد، تیم فوتسال بقیه الله به قهرمانی رسید.


دیرنده خاطرنشان کرد:  از نقاط قوت برگزاری این دوره از رقابتها حضور حداکثری تیم های دانشگاه های علوم پزشکی در این مسابقات است. مشارکت ۵۶ تیم از دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی در این رویداد بزرگ ورزشی نقطه عطفی برای ورزش دانشگاهی است. جدا از کسب نتیجه و رقابت سالم میان دانشجویان علوم پزشکی، برگزاری این رقابتها با این حجم و گستردگی تیم های شرکت کننده و حضور بیش از ۱۲۰۰ نفر شرکت کننده اعم از ورزشکاران، مربیان، داوران، دست اندرکاران اجرایی و... در طول مدت ۱۰ روز کار بزرگی است که وزارت بهداشت وتربیت بدنی معاونت فرهنگی ودانشجویی توانست به خوبی از عهده این کار بر آید.

رئیس انجمن فوتبال وزارت بهداشت اظهار کرد:  یکی از  سیاست‌های خوب وزارت بهداشت بخصوص معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه، توسعه ورزش در میان دانشجویان علوم پزشکی و ایجاد نشاط و شادابی در میان این قشر دانشجو است. قطعا توسعه ورزش در میان دانشجویان علوم پزشکی که آینده نظام سلامت کشور را رقم خواهند زد باعث پویایی جامعه خواهد شد و اقدام وزارت بهداشت در برگزاری مستمر و همه ساله مسابقات فوتسال علوم پزشکی ستودنی است.  

وی خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات فوتسال  در قالب ۱۴ گروه برگزار شد  که با توجه به حضور ۵۶ تیم از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در هر گروه ۴ تیم حضور قرار گرفتند.
 دیرنده اضافه کرد: دور مقدماتی یا گروهی  این دوره از رقابت‌ها، طی روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ بهمن‌ماه برگزار شد و در گروه مقدماتی در مجموع ۸۴ بازی انجام شد. در مجموع کل مسابقات این دوره، ۱۱۶ بازی شامل مراحل مقدماتی، یک شانزدهم نهایی، یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی و دیدارهای رده‌بندی و فینال  برگزار شد.

رئیس انجمن فوتبال وزارت بهداشت گفت: این دوره از مسابقات که به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، همانند سال گذشته در سه سالن ورزشی برگزار شد.   سالن ورزشی مجتمع فرهنگی - تفریحی خزرآباد ساری و نیز دو سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران واقع در مجتمع پیامبر اعظم(ص) خزرآباد ساری محل برگزاری این دوره از مسابقات بود و خوشبختانه تمامی‌ این سالن‌ها به لحاظ بعد مسافت تقریبا در یک منطقه واقع شده است و دسترسی شرکت‌کنندگان و ورزشکاران به این سالن‌ها به خوبی فراهم بود.

دیرنده گفت: از نکات بارز و برجسته مسابقات علاوه بر تعامل مثبت و سازنده فدراسیون فوتبال و هیات‌های استان‌ها شرکت بدون محدودیت دانشگاه‌ها در مسابقات امسال همانند سال‌های گذشته بود که این امر بر کیفیت فنی و کمی مسابقات افزود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.