چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان با نماینده ولی فقیه استان دیدار کرد

دیدار سرپرست جدید دانشگاه با نماینده ولی فقیه کردستان

دکتر سیامک واحدی، سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان امروز با آیت اله حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.

به گزارش مفدا کردستان، دکتر سیامک واحدی در این دیدار گفت: با تمام توان و با استفاده از تمام پتانسیل‌های موجود در دانشگاه و با همراهی تمام همکاران فداکار حوزه سلامت استان در مسئولیت محوله انجام وظیفه خواهیم کرد.

وی افزود: امید است با دعای خیر جنابعالی و مردم قدر شناس کردستان در راه رسیدن به قله های عزت و سربلندی تلاش کنیم.

در ادامه آیت اله حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری، ضمن تبریک این انتصاب شایسته به دکتر واحدی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: برای توسعه استان علی الخصوص  در حوزه  سلامت لازم است هر کس در جای خود و مناصب تخصصی خویش به کار گمارده شود که این اقدام به نوعی همان شایسته سالاری است که حرکت رو به جلو جامعه را به دنبال خواهد آورد.

وی با بیان اینکه  پذیرش مسئولیت یک موهبت خدادادی است و خدمت کردن به  هم‌نوعان بویژه مردم خوب استان از بالاترین سعادت ها است ایشان در خصوص گذرا بودن مسئولیتها گفت خداوند متعال در قران می‌فرماید:  ما این ایام را در بین مردم به گردش در می آوریم و هر مقطع زمانی کارها در دست یک نفر است و با این کار آنها را آزمایش می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان. تصریح کرد: امروز مسئولیت سنگین سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به شما عطا شده و مطمئنا بخش مهمی از  جامعه نیازمند خدمت صادقانه سازمان شما هستند، پس باید در این راستا نهایت تلاش خود را انجام دهید.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: شما باید در مسئولیت جدید عدالت را سرلوحه کارهای خود قرار داده و در تمام تصمیم گیری ها و عملکردها شفاف عمل کنید.

وی افزود: هم‌جواری با اقلیم کردستان عراق ظرفیت و پتانسیل خوبی در جهت ارتقا توریسم درمانی ایجاد کرده است و باید این فرصت را در برنامه ریزی‌های خود لحاظ کنید.

شاهرودی افزود: دانشگاه علوم پزشکی کردستان باید پیشگیری را در اولویت کارهای خود  مقدم بر درمان قرار دهد و باید نسبت به عادات غذایی مردم ، نوع پوشاک و حتی شیوه ساخت و سازها در راستای افزایش سطح سلامت حساس باشد.

وی با اشاره به وجود پتانسیل گیاهان دارویی و طب سنتی در استان کردستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان باید در ارتباط  با علمی کردن این طب و استفاده بیشتر از گیاهان دارویی بجای داروهای شیمیای اقدامات موثری را انجام دهد و حتی در صورت لزوم در خصوص صادرات داروهای گیاهی و خدمات طب سنتی در استان کردستان اقدام کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.