چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹

مفدا سبزوار خبر داد:

کارگاه آموزشی "نیایش درمانی و مراقبه ی عملی" در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد

کارگاه آموزشی مراقبه عملی در دانشگاه سبزوار

شب گذشته(۷دی ماه) سمینار نیایش درمانی و مراقبه ی عملی از سوی اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی و به همت کانون همتایاران سلامت روان دانشجویی با حضور استاد برجسته جناب آقای علی مشرقی در سالن شهید آوینی دانشگاه برگزار گردید.

مهدی معتکف فر رئیس اداره مشاوره و سلامت دانشجویی در گفتگو با خبرنگار مفدا سبزوار گفت:با هدف معرفی کانون همتایاران سلامت روان دانشجویی و اولین فعالیت ایشان و معرفی همتایاران به دانشجویان عزیز و با توجه به نزدیکی ایام امتحانات دانشجویان و با بررسی مراجعات اداره مشاوره در طول ترم ، آموزش قشر جوان دانشگاهی به توکل بیشتر و ارتباط معنوی و افزایش اعتماد به نفس و خودآگاهی آنان به همراه آموزش برخی تکنیک های روانشناختی مثل مراقبه و آرمیدگی عضلانی ، می تواند در ارتقاء سلامت روان دانشجویان تاثیر بسزایی داشته باشد.


در این کارگاه که باحضور جمع زیادی از دانشجویان برگزار شد ،آقای مشرقی با پرداختن مواردی از قبیل دوست داشتن یک جوان و یک دانشجو از محیط و پیرامون خودش و هر آنچه که برایش مقرر شده است و به تبع آن شکرگزاری و سپاسگزاری از آن نعمات الهی از گلایه نمودن و ناسپاسی بعنوان یکی از مقوله های مهم در عدم پیشرفت و موفقیت آنان ذکر کرد.


وی هم چنین  به دانشجویان  یاد آور شد که برترین و بهترین وظیفه ی یک دانشجو درس خواندنش میباشد که بایستی بسیار حائز اهمیت قرار بدهد و آن را دوست بدارد و لذت ببرد.


آقای مشرقی ضمن تقدیر وتشکر از همه ی مسئولین دانشگاه که در برقراری اینگونه کارگاه های آموزشی و عملی تلاش می نمایند ، تداوم آن را در پیشبرد ذهنی و عملی جوانان و آحاد یک جامعه به سمت وسوی ساختن جامعه ی سالم مفید وموثر دانست.


در پایان نیز ضمن اجرای عملی در راستای آرامش ذهن ومراقبه ی عملی برای حاضرین لحظات آرامش بخش و مفیدی را برای آنان به ارمغان آورد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.