یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰

دو موفقیت جهانی برای کارتونیست جوان اهل انزلی

کاریکاتور برتر جهانی

کارتونیست جوان اهل انزلی با اثری که نشان می‌دهد دختر بچه‌ای خط قرمز مرزی را جلوی تفنگی نشانه گرفته بر می‌دارد تا با آن صورتک‌هایی با لبخندی از مهر نقش بزند دو موفقیت جهانی را از آن خود کرد.

به گزارش مفدا، «دختر بچه‌ای خط قرمز مرزی را جلوی تفنگی نشانه گرفته بر می‌دارد تا با آن صورتک‌هایی با لبخندی از مهر نقش بزند»؛ این مضمون کاریکاتوری از سوگند صیدجو هنرمند جوان اهل انزلی است که در چند ماه اخیر در دو جشنواره خارجی Welt Heimat آلمان و جشنواره Sijil Penghargaan مالزی پذیرفته و موفق به کسب دیپلم شده است.

سوگند صید جو متولد ۱۳۷۴ و دانش آموخته نقاشی از دانشگاه گیلان است و تاکنون در جشنواره‌های مختلفی نظیر جشنواره SICACO ۲۰۱۶ کره جنوبی و جشنواره بین المللی رقابتی کاریکاتور هند ژانویه ۲۰۱۷ موفق به کسب دیپلم افتخار شده است.

صیدجو نقاشی را از دوران دبیرستان و بدون استاد آغاز کرد . پس از قبولی در آزمون هنر در رشته نقاشی دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل شد و در همین دوران نزد عماد صالحی تصویرسازی و کاریکاتور کار کرد .

دریافت دیپلم افتخار از جشنواره ی بین الملی ۲۰۱۶ هندوستان با موضوع گاندی ، برگزیده جشنواره ' humo DEVA ' کشور رومانی و دریافت دیپلم افتخار راه یافتن به نمایشگاه و چاپ اثر در کتاب ۲۰۱۷، برگزیده بیست و پنجمین جشنواره دانشجویی بین المللی پیراسیکابای، کسب دیپلم افتخار جشنواره برزیل سال ۲۰۱۷ ، منتخب جشنواره کارتون و کاریکاتور بین المللی یونان ۲۰۱۷ ، راه یابی اثر به نمایشگاه بین المللی ژاپن، راه یابی دو اثر به نمایشگاه بین المللی cebu lampoon کشور فیلیپین و دریافت گواهی شرکت در این نمایشگاه سال ۲۰۱۸ از جمله موفقیت‌های این هنرمند جوان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.