جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد

جشن فارغ التحصیلی رشته پرستاری- گناباد

جشن فارغ التحصیلی 19 نفر از دانشجویان رشته پرستاری ورودی بهمن 91 دانشگاه علوم پزشکی گناباد در محل تالار دکتر سالاری برگزار شد.

در این جشن که با حضور معاونین فرهنگی-دانشجویی، تحقیقات و فناوری و مدیر فرهنگی و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه برگزار شد، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ضمن تبریک دانش آموختگی به دانشجویان و خانواده هایشان گفت: فارغ‌التحصیلی به مفهوم فراغت از تحصیل نیست بلکه عبور موفق از مرحله‌ای تحصیلی به مرحله‌ی دیگر است.

دکتر مینوئیان افزود: شغل پرستاری شغل الهی است، قدر آن را بدانید، قبل از این که پزشک نزد بیمار برسد، این پرستار است که سریع اقدام می‌کند و جان بیمار را نجات می‌دهد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این مراسم ضمن تبریک جشن دانش آموختگی دانشجویان، با بیان اینکه رشته پرستاری یکی از پر قدمت ترین رشته هاست؛ اظهار کرد: ما همیشه شاهد درجات عالی در رشته پرستاری  در دانشگاه بودیم و با پیگیری های تمام مسئولین به خصوص ریاست دانشگاه٬ موفق به استقلال دانشکده پرستاری شدیم و به زودی شاهد افزایش فضای فیزیکی و منسجم و استقلال دانشکده خواهیم بود . 
رئیس دانشکده پرستاری مامایی گناباد خاطر نشان کرد: استقلال تخصصی در بخش پژوهشی٬ شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده به صورت مستقل و همچنین پذیرش دانشجو در سه مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در گرایش سالمندان، کارشناسی ارشد مامایی در گرایش مشاوره و دکترای تخصصی رشته پرستاری  به زودی در دانشگاه شکل خواهد گرفت.

مدیر فرهنگی دانشگاه هم ضمن خیر مقدم و تبریک به دانشجویان و خانواده هایشان، با اشاره به فرمایشات حضرت علی علیه السلام در مورد تقسیم بندی کارها اظهار داشت: دسته اول کار، فرایض یا همان واجبات است که اگر بنده ای آن را انجام دهد، از عذاب الهی دور خواهد بود و دسته دوم، فضائل هستند که به صورت اختیاری از سوی بندگان انجام می شود که مستوجب پاداش است و در نهایت دسته سوم، معاصی هستند که در صورت انجام دادن، عذاب الهی را به دنبال خواهد داشت.

محمد شمسی ثانی افزود: شغل پرستاری در زمره دسته دوم یعنی فضائل است که مستوجب پاداش است و پرستاری در بالین بیماران، و مدد جویانی که پس از خدا، تمامی امیدشان به تیم پزشکی و پرستاران است، یک افتخار بزرگ است که یقینا پرستاران، در طول دوران زندگی، نتایج دعاهای بیماران را درک خواهند کرد.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت روز افزون برای این دانشجویان، از آنان خواست تا به دنبال محقق شدن تمامی مطالبات قانونی خود از طریق سازمان نظام پرستاری باشند.

در این مراسم 19 دانش آموخته رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد، پس از قرائت سوگندنامه گروه پرستاری، تندیس دانش آموختگیشان را دریافت نمودند.

در پایان این مراسم از دانش آموختگان فعال، خانم ها: مهین محمدی و مریم پور اسماعیل و آقای علی غفاری در «بخش علمی»، آقایان: حسین شبان و حسین جدی در ـبخش پژوهشی»، آقایان: رضا زروندی، افشین شریفی، سیروان عزیزی، علیرضا نمائی قاسم نیا، و خانم ها الهام بیات، سارا خواجوئی و محدثه گنجه رودی در «بخش فرهنگی» و از فعالترین دانشجوی رشته پرستاری آقای علیرضا نمائی قاسم نیا با اهدای لوح و هدایایی، تقدیر به عمل آمد.
پخش کلیپ ، اجرای تئاتر طنز، اجرای سرود و پذیرایی شام  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.