جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۳

با حضور ۵۶ تیم؛

آئین افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت برگزار شد

افتاحیه المپیاد همگانی دختران

با حضور ۵۶ تیم آئین افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار و این مسابقات به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا، عصر امروز جمعه سوم بهمن ماه مراسم افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور مسئولین وزارت بهداشت، مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و شرکت کنندگانی از ۵۶ دانشگاه کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم؛ دکتر بهرامعلی قنبری گفت: ورزش همگانی به دلیل اینکه زیرساخت ها، امکانات و بودجه زیادی نمی خواهد وامکان دسترسی همه دانشجویان در محیط های و فضاهای خوابگاهی و دانشگاهی به آن زیاد است، مورد استقبال طیف های مختلف دانشجویان قرار گرفته است و خوشحالیم امسال  در چهارمین دوره المپیاد ورزش های همگانی شما دانشجویان فضای پرنشاط و پرانرژی را در این رویداد بزرگ برای خود و دیگران فراهم کرده اید.

وی ادامه داد: یکی از راه هایی که می تواند دانشجویان را از گزند آسیب های اجتماعی به دور کند توسعه و اشاعه ورزش همگانی است. متاسفانه امروزه در جوامع بشری آسیب های اجتماعی رو به افزایش است که قطعا توجه به ورزش همگانی و گسترش آن در میان مردم، می تواند راهکار خوبی برای رفع این مشکل باشد.

قنبری افزود: یکی از کارهای مهمی که امسال در بدنه وزارت بهداشت صورت گرفته است ابلاغ آیین نامه تشکیل انجمن های ورزشی به دانشگاه های علوم پزشکی است که کمک شایانی به حوزه ورزش همگانی کرده است که می تواند زمینه را برای مشارکت حداکثری دانشجویان به امر ورزش فراهم کند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه مشارکت دانشگاه ها در المپیاد امسال نسبت به سالهای گذشته بسیار گسترده تر شده و از رشد چشمگیری برخوردار است که این بیانگر آن است که مسئولان تربیت بدنی و کارشناسان در دانشگاه های علوم پزشکی توجه جدی به ورزش همگانی دارند و قطعا همگانی کردن ورزش راهکار خوبی است که دانشجویان  را وادار به فعالیت های جسمانی کند.

مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: لازم می دانم از همکاری جدی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و همچنین از زحمات ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و کارشناس تربیت بدنی این دانشگاه تشکر کنم که قطعا بخشی از زحمات این حوزه و فعالیت های این چنینی در ایام المپیادها و جشنواره ها، حاصل زحمات آنهاست.

قنبری گفت: همچنین از همکاران ستادی چه افرادی که ازآنها یاد می شود و چه آنهایی که از قلم می افتند از یکایک آنها تشکر می کنم. مسلما اگر همکاری آنها نبود کار چنین بزرگی تحقق نمی یافت.

وی تاکید کرد: بدون شک برگزاری این المپیاد با این حجم گستردگی و تعداد تیم های شرکت کننده در سایه جهت گیری و هدایت دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت انجام شده است که به دلیل مشغله نتوانستند به مراسم افتتاحیه بیایند که من حامل ابلاغ سلام و پیام ایشان به شما حاضرین هستم.

در ادامه این مراسم دکتر محمد حسین کوشکی؛  رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با بیان این که طرح جامع ورزش همگانی در وزارت بهداشت سال ۹۵ آغاز شد، گفت: خوشبختانه امسال برای نخستین بار دو المپیاد ورزش های همگانی برای دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود که این مساله نشان دهنده اهمیت ورزش همگانی در میان دانشجویان علوم پزشکی است.

وی ضمن تشکر از دکتر محمد رضا فراهانی و دکتر بهرامعلی قنبری، به دلیل مساعدت در برگزاری مستمر المپیاد ورزش همگانی گفت: بدون شک برگزاری مستمر این المپیادها که نسبت به سالهای گذشته افزایش صد درصدی داشته است، باعث ایجاد نشاط و شادابی بیشتر در میان دانشجویان می‌شود.

کوشکی با بیان اینکه چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر در هشت رشته ورزشی در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: ۷۳۵ ورزشکار، ۸۸ مربی و ۱۳۸ سرپرست در این رویداد بزرگ ورزشی شرکت کرده‌اند که با عوامل اجرایی و ستادی در مجموع یک هزار و ۵۰ نفر در این المپیاد حضور داشته اند.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت رشد کمی وکیفی ورزش همگانی در میان جامعه پزشکی بویژه دانشجویان است، اظهار کرد: شاهد افزایش تعداد تیم‌های حاضر در رشته های مختلف المپیاد هستیم به طوری که رشته داژبال از ۲۳ تیم در سال ۹۵ اکنون به ۴۳ تیم در سال جاری رسیده و این مساله یکی از شگفتی‌های این دوره از مسابقات است.

رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت گفت: همچنین امسال شاهد افزایش تعداد تیم‌های شرکت کننده در رشته‌های مختلف از جمله دارت و طناب زنی هستیم که به ترتیب در سال ۹۷ به تعداد ۳۶ و ۵۱ تیم رسیده است که این مساله نشانگر استقبال و انگیزه دانشجویان علوم پزشکی نسبت به ورزش همگانی است.

کوشکی با اشاره به اینکه رشته فوتبال رومیزی از ۱۶ تیم اکنون به ۳۸ تیم رسیده است، اظهار کرد: در سال ۹۵ در رشته روبیک شاهد حضور ۸ تیم بودیم اما خوشبختانه در سال ۹۷ این رقم به ۳۳ تیم افزایش یافته است.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: عمومی کردن ورزش در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی  و برگزاری منظم المپیاد ورزش های همگانی یکی از برنامه های مدون و منسجم معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه است که در راستای برنامه ریزی عملیاتی در حال برگزاری است.

وی ضمن تشکر از عوامل و دست اندرکاران برگزاری چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: برگزاری موفق این رویداد بزرگ ورزشی حاصل تلاش دوستان در مجموعه تربی‌ بدنی دانشگاه های علوم پزشکی، مدیران تربیت بدنی ودیگر افراد است که جا دارد از زحمات آنها تقدیر وتشکر کنم.

در ادامه این مشعل المپیاد توسط الهه شکوه از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، روشن و پس از رژه تیم‌های شرکت کننده، سوگندنامه المپیاد توسط مهرخ محمدی دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرائت شد.

متن این سوگند نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ما دانشجویان شرکت کننده در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اقتداء به حضرت مولی الموحدین حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) سوگند یاد می‌کنیم با احترام به قوانین و مقررات و رعایت اصول اخلاقی درمحیطی دوستانه به رقابت بپردازیم.

آچهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی روزهای یکم  تا ششم اسفندماه در خزرآباد ساری با حضور ۵۵  دانشگاه علوم پزشکی در هشت رشته طناب کشی، طناب زنی، فریزبی، داژبال، فوتبال رومیزی، آمادگی جسمانی،  روبیک ودارت برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.