جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

نایب قهرمان آمادگی جسمانی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی:

پزشکی، ورزش و خوشنویسی انجام می‌دهم/ اگر فقط یک هدف را دنبال کنید بخشی از توانایی‌های خود را نادیده گرفتید

مهلا قانعی

مقام دوم مسابقات آمادگی جسمانی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی گفت: از وضعیت تحصیلی خودم راضی هستم و معتقدم اگر بخواهی فقط یک هدف را دنبال کنی در واقع بخشی از توانایی های خود را نادیده گرفتی به همین دلیل نباید تک بعدی باشیم بلکه باید در کنار رشته تحصیلی به رشته‌های ورزشی و هنری بپردازیم که البته من علاوه بر ورزش به هنر خوشنویسی نیز مشغول هستم.

مهلا قانعی نایب قهرمان آمادگی جسمانی در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: دانشجوی سال چهارم رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و اهل تهران هستم و مدت دو ماه است که به صورت حرفه‌ای تحت نظر مربی در رشته آمادگی جسمانی فعالیت می‌کنم.

وی با بیان اینکه به ورزش کردن خیلی علاقه دارم، یادآور شد: از سن ۴ تا ۸ سالگی ژیمناستیک کار می‌کردم و پس از آن به مدت ۵ یا ۶ سال تکواندو کار کردم که ۲ دوره مقام اول و دوم مسابقات تکواندوی نونهالان و یک مقام اول تکواندوی نوجوانان استان تهران را بدست آوردم و حتی به تیم ملی تکواندوی نونهالان راه یافتم که دیگر ادامه ندادم.

قانعی خاطرنشان کرد: در دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی در سال ۹۵ در مسابقات آمادگی جسمانی شرکت کردم که مقام چهارم را کسب کردم و در المپیاد امسال با آمادگی بیشتری حضور یافتم که موفق به کسب مقام دوم شدم.

نایب قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تمام توان خود تلاش کردند تا امکانات ورزشی لازم را تهیه کنند و در اختیار دانشجویان قرار دهند و همچنین مربی بسیار خوبی در آمادگی جسمانی داشتم که اگر قطعا مربی ام نقش مهمی در کسب مقام نایب قهرمانی من داشته است که از ایشان قدردانی می‌کنم.

این دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: نکته ای که موجب تعجب من و خیلی از ورزشکاران دیگر شد این بود که فقط برای مربی‌های طناب زنی، طناب کشی و داژبال جوایز و تقدیر در نظر گرفته بودند و برای مربی تیم های برتر رشته آمادگی جسمانی هیچ جایزه و تقدیری در نظر گرفته نشد که در واقع این رشته را بی نیاز از مربی می‌دانستند در حالی که امسال در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی آیتم‌های آمادگی جسمانی تفکیک شده بودند و در واقع خیلی تخصصی‌تر بود که نیاز به مربی داشت و سطح مسابقات آمادگی جسمانی نسبت به سال های گذشته بالاتر بود.

قانعی عنوان کرد: با توجه به اینکه رشته پزشکی عمومی ۷ سال به طول می انجامد و اگر بخواهیم فقط بنشینیم و درس بخوانیم؛ جسم دانشجو دچار فرسایش و بیماری می شود؛ به همین دلیل زمانی که خودم را با دانشجویان دیگری که ورزش نمی کنند مقایسه می کنم متوجه میشم که بدن سالم تری دارم و بسیار پرنشاط تر هستم.

وی افزود: سال اول دانشگاه که هیچ ورزشی انجام نمی‌دادم کاملا احساس می‌کردم که تمرکزم کاهش پیدا کرده و ذهنم بسته شده است اما از زمانی که دوباره ورزش را آغاز کردم؛ روحیه قوی و انرژی مضاعفی بدست آوردم و از آنجایی که رشته اصلی من یعنی تکواندو در دانشگاه زنجان وجود نداشت به صورت اتفاقی با رشته آمادگی جسمانی آشنا شدم و در این رشته فعالیت می‌کنم.

مقام دوم مسابقات آمادگی جسمانی گفت: از وضعیت تحصیلی خودم راضی هستم و معتقدم اگر بخواهی فقط یک هدف را دنبال کنی در واقع بخشی از توانایی های خود را نادیده گرفتی به همین دلیل نباید تک بعدی باشیم بلکه باید در کنار رشته تحصیلی به رشته های ورزشی و هنری بپردازیم که البته من علاوه بر ورزش به هنر خوشنویسی نیز مشغول هستم.

این دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: اگر یک هدف را دنبال کنم از ادامه آن مسیر خسته می‌شوم البته این نظر شخصی من است که با روحیات من سازگاری دارد و ممکن است برخی افراد بخواهند فقط روی یک هدف متمرکز باشند و اینگونه از زندگی خود راضی هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.